Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is beste vier ploegen uit oog verloren na verlies bij AZ

Ajax is beste vier ploegen uit oog verloren na verlies bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax is de beste vier ploegen van de Eredivisie uit het oog verloren. De club verloor ook de uitwedstrijd bij AZ (2-0) en zal na een serie van vier competitieduels met slechts 2 punten de komende weken vooral de vijfde plaats op de ranglijst moeten verdedigen. Go Ahead Eagles heeft slechts 2 punten minder dan de recordkampioen van Nederland.

Ruben van Bommel was met twee doelpunten de grote man bij AZ en trad een beetje in de voetsporen van zijn vader, die er in het shirt van Fortuna Sittard en PSV ook lustig op los scoorde tegen Ajax.

AZ heeft niet alleen een kloof van 6 punten met Ajax geslagen. De nummer 4 van de competitie mag blijven dromen over de derde plaats, al is het verschil met FC Twente nog 5 punten. De nummer 3 van de Eredivisie mag deelnemen aan de voorronden van de Champions League, een toernooi waar Ajax volgend seizoen zo goed als zeker opnieuw zal ontbreken.

Defensie

Wat trainer John van 't Schip ook probeert, hij krijgt de defensie van Ajax maar niet dichtgetimmerd. Hij liet Ajax voor de verandering eens met vijf verdedigers aftrappen in Alkmaar. "Dat is nu wel het moment", zei hij. "Zeker nu ik niet over mijn geblesseerde buitenspelers Steven Bergwijn en Steven Berghuis kan beschikken."

Toch ging het na 7 minuten alweer fout voor de bezoekers uit de hoofdstad. Van Bommel ontsnapte aan de aandacht van Anton Gaaei en schoot behendig raak (1-0). Het was niet de enige fout die de Deense rechtsback van Ajax in de openingsfase van het duel maakte.

Kaplan

Van 't Schip aarzelde niet toen Gaaei bijna een tweede tegentreffer veroorzaakte. Hij haalde hem na 36 minuten naar de kant en liet Ahmetcan Kaplan debuteren. De Turkse verdediger is hersteld van een zware knieblessure die hem lang aan de kant heeft gehouden. Gaaei werd eerder dit seizoen al voor de rust van het thuisduel met Feyenoord gewisseld, na twee cruciale missers.

AZ was sterker en ook feller voor rust. Van Bommel miste voor open doel en Kenneth Taylor herstelde op het laatste moment een fout van Gaaei. De tweede helft was meer in evenwicht. Van 't Schip probeerde met Chuba Akpom als extra aanvaller iets te forceren. De Brit stond nog geen 3 minuten in het veld toen Van Bommel opnieuw scoorde.

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

1 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

2 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

3 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

4 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

4 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

5 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

17 uur geleden