
Ajax is beste vier ploegen uit oog verloren na verlies bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Ajax is de beste vier ploegen van de Eredivisie uit het oog verloren. De club verloor ook de uitwedstrijd bij AZ (2-0) en zal na een serie van vier competitieduels met slechts 2 punten de komende weken vooral de vijfde plaats op de ranglijst moeten verdedigen. Go Ahead Eagles heeft slechts 2 punten minder dan de recordkampioen van Nederland.
Ruben van Bommel was met twee doelpunten de grote man bij AZ en trad een beetje in de voetsporen van zijn vader, die er in het shirt van Fortuna Sittard en PSV ook lustig op los scoorde tegen Ajax.
AZ heeft niet alleen een kloof van 6 punten met Ajax geslagen. De nummer 4 van de competitie mag blijven dromen over de derde plaats, al is het verschil met FC Twente nog 5 punten. De nummer 3 van de Eredivisie mag deelnemen aan de voorronden van de Champions League, een toernooi waar Ajax volgend seizoen zo goed als zeker opnieuw zal ontbreken.
Defensie
Wat trainer John van 't Schip ook probeert, hij krijgt de defensie van Ajax maar niet dichtgetimmerd. Hij liet Ajax voor de verandering eens met vijf verdedigers aftrappen in Alkmaar. "Dat is nu wel het moment", zei hij. "Zeker nu ik niet over mijn geblesseerde buitenspelers Steven Bergwijn en Steven Berghuis kan beschikken."
Toch ging het na 7 minuten alweer fout voor de bezoekers uit de hoofdstad. Van Bommel ontsnapte aan de aandacht van Anton Gaaei en schoot behendig raak (1-0). Het was niet de enige fout die de Deense rechtsback van Ajax in de openingsfase van het duel maakte.
Kaplan
Van 't Schip aarzelde niet toen Gaaei bijna een tweede tegentreffer veroorzaakte. Hij haalde hem na 36 minuten naar de kant en liet Ahmetcan Kaplan debuteren. De Turkse verdediger is hersteld van een zware knieblessure die hem lang aan de kant heeft gehouden. Gaaei werd eerder dit seizoen al voor de rust van het thuisduel met Feyenoord gewisseld, na twee cruciale missers.
AZ was sterker en ook feller voor rust. Van Bommel miste voor open doel en Kenneth Taylor herstelde op het laatste moment een fout van Gaaei. De tweede helft was meer in evenwicht. Van 't Schip probeerde met Chuba Akpom als extra aanvaller iets te forceren. De Brit stond nog geen 3 minuten in het veld toen Van Bommel opnieuw scoorde.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.
42 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.
6 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
8 uur geleden