Ajax is beste vier ploegen uit oog verloren na verlies bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Ajax is de beste vier ploegen van de Eredivisie uit het oog verloren. De club verloor ook de uitwedstrijd bij AZ (2-0) en zal na een serie van vier competitieduels met slechts 2 punten de komende weken vooral de vijfde plaats op de ranglijst moeten verdedigen. Go Ahead Eagles heeft slechts 2 punten minder dan de recordkampioen van Nederland.
Ruben van Bommel was met twee doelpunten de grote man bij AZ en trad een beetje in de voetsporen van zijn vader, die er in het shirt van Fortuna Sittard en PSV ook lustig op los scoorde tegen Ajax.
AZ heeft niet alleen een kloof van 6 punten met Ajax geslagen. De nummer 4 van de competitie mag blijven dromen over de derde plaats, al is het verschil met FC Twente nog 5 punten. De nummer 3 van de Eredivisie mag deelnemen aan de voorronden van de Champions League, een toernooi waar Ajax volgend seizoen zo goed als zeker opnieuw zal ontbreken.
Defensie
Wat trainer John van 't Schip ook probeert, hij krijgt de defensie van Ajax maar niet dichtgetimmerd. Hij liet Ajax voor de verandering eens met vijf verdedigers aftrappen in Alkmaar. "Dat is nu wel het moment", zei hij. "Zeker nu ik niet over mijn geblesseerde buitenspelers Steven Bergwijn en Steven Berghuis kan beschikken."
Toch ging het na 7 minuten alweer fout voor de bezoekers uit de hoofdstad. Van Bommel ontsnapte aan de aandacht van Anton Gaaei en schoot behendig raak (1-0). Het was niet de enige fout die de Deense rechtsback van Ajax in de openingsfase van het duel maakte.
Kaplan
Van 't Schip aarzelde niet toen Gaaei bijna een tweede tegentreffer veroorzaakte. Hij haalde hem na 36 minuten naar de kant en liet Ahmetcan Kaplan debuteren. De Turkse verdediger is hersteld van een zware knieblessure die hem lang aan de kant heeft gehouden. Gaaei werd eerder dit seizoen al voor de rust van het thuisduel met Feyenoord gewisseld, na twee cruciale missers.
AZ was sterker en ook feller voor rust. Van Bommel miste voor open doel en Kenneth Taylor herstelde op het laatste moment een fout van Gaaei. De tweede helft was meer in evenwicht. Van 't Schip probeerde met Chuba Akpom als extra aanvaller iets te forceren. De Brit stond nog geen 3 minuten in het veld toen Van Bommel opnieuw scoorde.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
12 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
15 uur geleden