Ajax is beste vier ploegen uit oog verloren na verlies bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Ajax is de beste vier ploegen van de Eredivisie uit het oog verloren. De club verloor ook de uitwedstrijd bij AZ (2-0) en zal na een serie van vier competitieduels met slechts 2 punten de komende weken vooral de vijfde plaats op de ranglijst moeten verdedigen. Go Ahead Eagles heeft slechts 2 punten minder dan de recordkampioen van Nederland.
Ruben van Bommel was met twee doelpunten de grote man bij AZ en trad een beetje in de voetsporen van zijn vader, die er in het shirt van Fortuna Sittard en PSV ook lustig op los scoorde tegen Ajax.
AZ heeft niet alleen een kloof van 6 punten met Ajax geslagen. De nummer 4 van de competitie mag blijven dromen over de derde plaats, al is het verschil met FC Twente nog 5 punten. De nummer 3 van de Eredivisie mag deelnemen aan de voorronden van de Champions League, een toernooi waar Ajax volgend seizoen zo goed als zeker opnieuw zal ontbreken.
Defensie
Wat trainer John van 't Schip ook probeert, hij krijgt de defensie van Ajax maar niet dichtgetimmerd. Hij liet Ajax voor de verandering eens met vijf verdedigers aftrappen in Alkmaar. "Dat is nu wel het moment", zei hij. "Zeker nu ik niet over mijn geblesseerde buitenspelers Steven Bergwijn en Steven Berghuis kan beschikken."
Toch ging het na 7 minuten alweer fout voor de bezoekers uit de hoofdstad. Van Bommel ontsnapte aan de aandacht van Anton Gaaei en schoot behendig raak (1-0). Het was niet de enige fout die de Deense rechtsback van Ajax in de openingsfase van het duel maakte.
Kaplan
Van 't Schip aarzelde niet toen Gaaei bijna een tweede tegentreffer veroorzaakte. Hij haalde hem na 36 minuten naar de kant en liet Ahmetcan Kaplan debuteren. De Turkse verdediger is hersteld van een zware knieblessure die hem lang aan de kant heeft gehouden. Gaaei werd eerder dit seizoen al voor de rust van het thuisduel met Feyenoord gewisseld, na twee cruciale missers.
AZ was sterker en ook feller voor rust. Van Bommel miste voor open doel en Kenneth Taylor herstelde op het laatste moment een fout van Gaaei. De tweede helft was meer in evenwicht. Van 't Schip probeerde met Chuba Akpom als extra aanvaller iets te forceren. De Brit stond nog geen 3 minuten in het veld toen Van Bommel opnieuw scoorde.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
10 uur geleden