Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is al dichtbij achtste finales na ruime zege op Dortmund

Ajax is al dichtbij achtste finales na ruime zege op Dortmund

AMSTERDAM (ANP) - Ajax bewaart dit seizoen voorlopig het beste voetbal voor de Champions League. Het elftal van trainer Erik ten Hag was in derde groepswedstrijd ook superieur aan Borussia Dortmund (4-0). De achtste finales zijn halverwege de poulefase al heel dichtbij gekomen.

Ajax leidt groep C met 9 punten. Borussia Dortmund volgt op 6 punten. Sporting Portugal (3 punten) en Besiktas (0 punten) hebben de koploper van de Eredivisie al aardig uit het zicht verloren. Ajax koestert na drie groepsduels een riant doelsaldo van 11-1.

De Johan Cruijff ArenA trilde maar bleek berekend op de hossende supporters van de thuisploeg, die intens genoten van het spel van hun favorieten. De dribbels van Antony en Noussair Mazraoui. Sébastien Haller die steeds weer aanspeelbaar was en nauwelijks iets fout deed en Edson Ávarez die de ene na de andere bal veroverde. Ajax combineerde er op los en speelde de nummer 2 van Duitsland een groot deel van de wedstrijd helemaal overhoop.

Kansen

Antony had al na 9 minuten moeten scoren, op aangeven van Steven Berghuis die als aanvallende middenvelder opnieuw de voorkeur kreeg boven Davy Klaassen. De blonde international is onder bondscoach Louis van Gaal onomstreden bij het Nederlands elftal. Maar trainer Erik ten Hag ziet voorlopig geen reden om Berghuis uit zijn favoriete basisformatie te halen. De oud-aanvoerder van Feyenoord scoorde eerder dit seizoen al tegen Sporting Portugal en Besiktas.

Ajax nam in de 11e minuut met een gelukje de leiding. Marco Reus verlengde een vrije trap van Dusan Tadic tot achter zijn eigen doelman. Daley Blind verdubbelde in de 25e minuut de voorsprong, op aangeven van Haller. Ajax had nog veel vaker kunnen scoren voor rust. Berghuis, Haller en Ryan Gravenberch verzuimden het duel al heel snel te beslissen. Dortmund, waar de onzichtbare Donyell Malen gewisseld werd, zorgde pas in de slotfase van de eerste helft voor gevaar. Erling Haaland, wie anders, stuitte vlak voor het rustsignaal op doelman Remko Pasveer.

Haaland werd voor rust goed verdedigd door Lisandro Martínez en Jurriën Timber. In de openingsfase van de tweede helft stond hij plotseling alleen voor Pasveer. De keeper van Ajax tikte de inzet van de Noor op de lat. Pasveer wist zich in de tweede helft nog tweemaal met een prachtige reflex te onderscheiden. Maar verder was het vooral Ajax dat domineerde. Antony maakte de 3-0 en Haller kopte Dortmund naar een nog pijnlijkere nederlaag (4-0).

Meer uit Voetbal

Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

1 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

3 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

4 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

8 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

8 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

10 uur geleden
Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

12 uur geleden