Ajax is al dichtbij achtste finales na ruime zege op Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Ajax bewaart dit seizoen voorlopig het beste voetbal voor de Champions League. Het elftal van trainer Erik ten Hag was in derde groepswedstrijd ook superieur aan Borussia Dortmund (4-0). De achtste finales zijn halverwege de poulefase al heel dichtbij gekomen.
Ajax leidt groep C met 9 punten. Borussia Dortmund volgt op 6 punten. Sporting Portugal (3 punten) en Besiktas (0 punten) hebben de koploper van de Eredivisie al aardig uit het zicht verloren. Ajax koestert na drie groepsduels een riant doelsaldo van 11-1.
De Johan Cruijff ArenA trilde maar bleek berekend op de hossende supporters van de thuisploeg, die intens genoten van het spel van hun favorieten. De dribbels van Antony en Noussair Mazraoui. Sébastien Haller die steeds weer aanspeelbaar was en nauwelijks iets fout deed en Edson Ávarez die de ene na de andere bal veroverde. Ajax combineerde er op los en speelde de nummer 2 van Duitsland een groot deel van de wedstrijd helemaal overhoop.
Kansen
Antony had al na 9 minuten moeten scoren, op aangeven van Steven Berghuis die als aanvallende middenvelder opnieuw de voorkeur kreeg boven Davy Klaassen. De blonde international is onder bondscoach Louis van Gaal onomstreden bij het Nederlands elftal. Maar trainer Erik ten Hag ziet voorlopig geen reden om Berghuis uit zijn favoriete basisformatie te halen. De oud-aanvoerder van Feyenoord scoorde eerder dit seizoen al tegen Sporting Portugal en Besiktas.
Ajax nam in de 11e minuut met een gelukje de leiding. Marco Reus verlengde een vrije trap van Dusan Tadic tot achter zijn eigen doelman. Daley Blind verdubbelde in de 25e minuut de voorsprong, op aangeven van Haller. Ajax had nog veel vaker kunnen scoren voor rust. Berghuis, Haller en Ryan Gravenberch verzuimden het duel al heel snel te beslissen. Dortmund, waar de onzichtbare Donyell Malen gewisseld werd, zorgde pas in de slotfase van de eerste helft voor gevaar. Erling Haaland, wie anders, stuitte vlak voor het rustsignaal op doelman Remko Pasveer.
Haaland werd voor rust goed verdedigd door Lisandro Martínez en Jurriën Timber. In de openingsfase van de tweede helft stond hij plotseling alleen voor Pasveer. De keeper van Ajax tikte de inzet van de Noor op de lat. Pasveer wist zich in de tweede helft nog tweemaal met een prachtige reflex te onderscheiden. Maar verder was het vooral Ajax dat domineerde. Antony maakte de 3-0 en Haller kopte Dortmund naar een nog pijnlijkere nederlaag (4-0).
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
27 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
16 uur geleden