
Ajax in shirts zonder namen om onlinehaatberichten
AMSTERDAM (ANP) - Ajax voert actie tegen haatberichten op social media. De club speelt daarom zaterdag met shirts zonder namen erop. Ook de vrouwen van Ajax doen mee met de actie.
De Amsterdammers roepen op de clubsite iedereen op haatberichten te rapporteren. Volgens Ajax ontvangen spelers meer dan 1500 haatberichten per maand op social media. "Dit soort berichten maken deel uit van een groeiende trend die online miljoenen mensen raakt", aldus de club.
Op de shirts zijn zaterdag drie stippen te zien in plaats van de achternamen van de spelers. Ajax stelt dat die symbool staan voor stilte.
De mannen van Ajax spelen zaterdag thuis tegen Sparta. Het vrouwenteam gaat op bezoek bij PSV.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
30 minuten geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
2 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zépiqueno Redmond heeft Feyenoord ingeruild voor Aston Villa. De club uit de Premier League meldt de komst van de 19-jarige spits op de clubsite. Redmond werd vorige week Europees kampioen met Oranje onder 19.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is nog altijd niet duidelijk of Luuk de Jong zijn loopbaan bij PSV vervolgt. De 34-jarige spits van de landskampioen meldde zich nog niet bij de training van de club. Coach Peter Bosz heeft de hoop nog niet opgegeven dat De Jong alsnog bij PSV blijft.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Justin Bijlow (27) wordt komend seizoen de eerste keeper van Feyenoord. Dat heeft Robin van Persie tegen Voetbal International gezegd. "Het was een luxe keuze die zwaar viel, misschien wel moeilijker dan het kiezen uit drie linksbacks. Timon Wellenreuther was teleurgesteld, maar hij hoeft van mij niet weg. Ik blijf hem een goede keeper vinden", aldus de coach van de Rotterdammers.
7 uur geleden