Ajax in pot 2 van loting Champions League
SALONIKI (ANP) - Ajax loot op 1 oktober in pot 2 mee voor de groepsfase van de Champions League. Het elftal van trainer Erik ten Hag geniet een beschermde status omdat Benfica dinsdag werd uitgeschakeld door PAOK Saloniki in de derde voorronde van de Champions League.
Alleen Benfica kon Ajax nog uit pot 2 houden, als het zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League wist te plaatsen. De nummer 2 van het afgelopen seizoen in Portugal staat namelijk hoger op de Europese ranglijst dan Ajax. Benfica verloor echter bij PAOK (2-1). Dimitrios Giannoulis en Andrija Zivkovic maakten de doelpunten voor de thuisploeg. Rafa Silva scoorde diep in blessuretijd voor Benfica.
Ajax ontloopt nu clubs als Barcelona, Atlético Madrid, Manchester City, Manchester United, Chelsea en Borussia Dortmund in de groepsfase van de Champions League. Die clubs loten namelijk ook in pot 2 mee.
Ajax had in pot 3 van de loting gezeten als Benfica wel de groepsfase van de Champions League had bereikt. In dat geval was de kans op twee ijzersterke tegenstanders in de poule veel groter geweest.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
7 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
20 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
21 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
21 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
1 dag geleden