Ajax in play-offs Europa League tegen Astana of Ludogorets
NYON (ANP) - Ajax voetbalt in de play-offs van de Europa League tegen FC Astana of Ludogorets. De ploeg van de nieuwe trainer Maurice Steijn neemt het in de laatste voorronde op tegen de winnaar van het tweeluik tussen deze clubs uit Kazachstan en Bulgarije. Ajax speelt op 24 augustus eerst uit, de return in de Johan Cruijff ArenA volgt een week later.
De Amsterdamse club eindigde afgelopen seizoen in de Eredivisie op de derde plaats en greep daardoor voor het eerst in jaren naast een ticket voor de Champions League. Ajax moet zich tevredenstellen met een plek in het tweede Europese bekertoernooi. Via de play-offs kan Ajax een plek in het hoofdtoernooi bemachtigen.
Zowel Astana als Ludogorets werd onlangs uitgeschakeld in de tweede voorronde van de Champions League. De regerend kampioenen van respectievelijk Kazachstan en Bulgarije gaan nu verder in de voorrondes van de Europa League. Dinsdag vindt in Astana hun eerste duel plaats, de return in Bulgarije is volgende week donderdag.
Doelman Padt
Bij Ludogorets staat de Nederlandse keeper Sergio Padt onder de lat. De 33-jarige Amsterdammer speelde in de jeugd voor Ajax, maar tot een doorbraak in de hoofdmacht kwam het niet. Padt was wel jarenlang de vaste doelman van FC Groningen.
Feyenoord heeft zich als kampioen van Nederland geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. PSV begint in dat toernooi in de derde voorronde, waarin Sturm Graz de tegenstander is. Bij winst wacht in de play-offs een tweeluik met Rangers FC of Servette FC. AZ en FC Twente spelen in de voorrondes van de Conference League. Zij komen beide donderdag in actie in de derde voorronde.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
44 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
3 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
4 uur geleden