Ajax in play-offs Europa League tegen Astana of Ludogorets
NYON (ANP) - Ajax voetbalt in de play-offs van de Europa League tegen FC Astana of Ludogorets. De ploeg van de nieuwe trainer Maurice Steijn neemt het in de laatste voorronde op tegen de winnaar van het tweeluik tussen deze clubs uit Kazachstan en Bulgarije. Ajax speelt op 24 augustus eerst uit, de return in de Johan Cruijff ArenA volgt een week later.
De Amsterdamse club eindigde afgelopen seizoen in de Eredivisie op de derde plaats en greep daardoor voor het eerst in jaren naast een ticket voor de Champions League. Ajax moet zich tevredenstellen met een plek in het tweede Europese bekertoernooi. Via de play-offs kan Ajax een plek in het hoofdtoernooi bemachtigen.
Zowel Astana als Ludogorets werd onlangs uitgeschakeld in de tweede voorronde van de Champions League. De regerend kampioenen van respectievelijk Kazachstan en Bulgarije gaan nu verder in de voorrondes van de Europa League. Dinsdag vindt in Astana hun eerste duel plaats, de return in Bulgarije is volgende week donderdag.
Doelman Padt
Bij Ludogorets staat de Nederlandse keeper Sergio Padt onder de lat. De 33-jarige Amsterdammer speelde in de jeugd voor Ajax, maar tot een doorbraak in de hoofdmacht kwam het niet. Padt was wel jarenlang de vaste doelman van FC Groningen.
Feyenoord heeft zich als kampioen van Nederland geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. PSV begint in dat toernooi in de derde voorronde, waarin Sturm Graz de tegenstander is. Bij winst wacht in de play-offs een tweeluik met Rangers FC of Servette FC. AZ en FC Twente spelen in de voorrondes van de Conference League. Zij komen beide donderdag in actie in de derde voorronde.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
6 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
8 uur geleden