Ajax in play-offs Europa League tegen Astana of Ludogorets
NYON (ANP) - Ajax voetbalt in de play-offs van de Europa League tegen FC Astana of Ludogorets. De ploeg van de nieuwe trainer Maurice Steijn neemt het in de laatste voorronde op tegen de winnaar van het tweeluik tussen deze clubs uit Kazachstan en Bulgarije. Ajax speelt op 24 augustus eerst uit, de return in de Johan Cruijff ArenA volgt een week later.
De Amsterdamse club eindigde afgelopen seizoen in de Eredivisie op de derde plaats en greep daardoor voor het eerst in jaren naast een ticket voor de Champions League. Ajax moet zich tevredenstellen met een plek in het tweede Europese bekertoernooi. Via de play-offs kan Ajax een plek in het hoofdtoernooi bemachtigen.
Zowel Astana als Ludogorets werd onlangs uitgeschakeld in de tweede voorronde van de Champions League. De regerend kampioenen van respectievelijk Kazachstan en Bulgarije gaan nu verder in de voorrondes van de Europa League. Dinsdag vindt in Astana hun eerste duel plaats, de return in Bulgarije is volgende week donderdag.
Doelman Padt
Bij Ludogorets staat de Nederlandse keeper Sergio Padt onder de lat. De 33-jarige Amsterdammer speelde in de jeugd voor Ajax, maar tot een doorbraak in de hoofdmacht kwam het niet. Padt was wel jarenlang de vaste doelman van FC Groningen.
Feyenoord heeft zich als kampioen van Nederland geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. PSV begint in dat toernooi in de derde voorronde, waarin Sturm Graz de tegenstander is. Bij winst wacht in de play-offs een tweeluik met Rangers FC of Servette FC. AZ en FC Twente spelen in de voorrondes van de Conference League. Zij komen beide donderdag in actie in de derde voorronde.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
4 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
4 uur geleden