Ajax in kwartfinale KNVB-beker tegen Vitesse, PSV ontvangt NAC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax neemt het in de kwartfinales van de KNVB-beker thuis op tegen Vitesse. Dat is zaterdag door loting bepaald. De wedstrijd is een herhaling van de finale van vorig seizoen. Ajax won toen in blessuretijd dankzij een doelpunt van David Neres (2-1).
PSV speelt een thuiswedstrijd tegen NAC Breda. De andere twee kwartfinales zijn RKC Waalwijk - AZ en NEC - Go Ahead Eagles.
De wedstrijden zijn op 8, 9 en 10 februari. Het speelschema wordt op een later moment bekendgemaakt.
Loting
Na de loting werd ook bepaald welke teams in de halve finales een thuiswedstrijd spelen. Dat doet de KNVB zodat burgemeesters zich organisatorisch alvast voor kunnen bereiden.
De winnaar van RKC tegen AZ speelt in de halve finale thuis en de winnaar van NEC tegen Go Ahead ook. Bij een volgende loting (na de kwartfinales) wordt duidelijk of de winnaar van RKC - AZ wordt gekoppeld aan de winnaar van Ajax - Vitesse of aan de winnaar van PSV - NAC Breda. Datzelfde geldt dus voor NEC en Go Ahead.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
16 uur geleden