Ajax in kwartfinale KNVB-beker tegen Vitesse, PSV ontvangt NAC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax neemt het in de kwartfinales van de KNVB-beker thuis op tegen Vitesse. Dat is zaterdag door loting bepaald. De wedstrijd is een herhaling van de finale van vorig seizoen. Ajax won toen in blessuretijd dankzij een doelpunt van David Neres (2-1).
PSV speelt een thuiswedstrijd tegen NAC Breda. De andere twee kwartfinales zijn RKC Waalwijk - AZ en NEC - Go Ahead Eagles.
De wedstrijden zijn op 8, 9 en 10 februari. Het speelschema wordt op een later moment bekendgemaakt.
Loting
Na de loting werd ook bepaald welke teams in de halve finales een thuiswedstrijd spelen. Dat doet de KNVB zodat burgemeesters zich organisatorisch alvast voor kunnen bereiden.
De winnaar van RKC tegen AZ speelt in de halve finale thuis en de winnaar van NEC tegen Go Ahead ook. Bij een volgende loting (na de kwartfinales) wordt duidelijk of de winnaar van RKC - AZ wordt gekoppeld aan de winnaar van Ajax - Vitesse of aan de winnaar van PSV - NAC Breda. Datzelfde geldt dus voor NEC en Go Ahead.
Meer uit Voetbal
FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.
3 uur geleden