Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax in gesprek met makers spandoek en biedt excuses aan PSV aan

Ajax in gesprek met makers spandoek en biedt excuses aan PSV aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat in gesprek met de makers van het grote spandoek dat zondag voor de thuiswedstrijd tegen PSV (5-0) werd ontrold op één van de de tribunes van de Johan Cruijff ArenA. Op het doek stonden onder meer twee treurende PSV'ers afgebeeld met op de borst van hun shirt de tekst 'Brainfart Aidshoven' in plaats van Brainport Eindhoven. Algemeen directeur Edwin van der Sar bood al tijdens het duel namens Ajax excuses aan bij zijn collega Toon Gerbrands van PSV.

Het spandoek was gemaakt door het zogeheten sfeerteam van de Amsterdamse aanhang. De club heeft doorgaans bij doeken van zulke omvang vooraf overleg met de makers. "Ajax heeft een ontwerp gezien en daar akkoord op gegeven. De uiteindelijke versie die uitgerold werd, week op enkele punten af van de geaccordeerde variant", aldus een woordvoerder van Ajax. Het betrof onder meer de tekst op de PSV-shirts. "Daarmee is het vertrouwen beschaamd op basis waarvan wij met het sfeerteam werken. Het spreekt voor zich dat wij daarover met hen in gesprek gaan, ook om te voorkomen dat dit in eventuele volgende gevallen weer kan gebeuren."

Ajax-trainer Erik ten Hag had na de met 5-0 gewonnen topper in verkapte bewoordingen al kritiek geleverd op de inhoud van het spandoek. "Ik houd niet van beledigende teksten. We hebben vorige week in Nijmegen gezien waartoe dat mogelijk kan leiden", zei Ten Hag, doelend op de spandoeken met de tekst 'pure haat' die NEC-supporters toonden voor de Gelderse derby tegen Vitesse (0-1). "Dat moeten we niet willen, het aanzetten tot dit soort acties. Daar houd ik me dus verre van. Ik kijk hier ook niet op een goede manier naar. Natuurlijk doe je elkaar een beetje uitdagen, dat mag ook. Maar er zijn grenzen. Daarmee zeg ik niet dat dit over de grens is, dat is aan de totale voetballerij."

De aanklager betaald voetbal besloot vorige week een vooronderzoek in te stellen naar aanleiding van het spandoek in Nijmegen. De KNVB liet maandag weten dat de aanklager nog niet heeft besloten of hij ook werk maakt van het doek in Amsterdam. "De aanklager is in afwachting van de meldformulieren van de clubs. Er is daardoor formeel nog geen sprake van een vooronderzoek", aldus een woordvoerder van de bond.

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

1 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

1 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

2 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

2 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

6 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

6 uur geleden