Ajax in crisis, wie had dat drie maanden geleden gedacht?
AMSTERDAM (ANP) - Het is crisis bij Ajax, na de nog laag uitgevallen nederlaag van zondag tegen AZ (0-2) in de Johan Cruijff ArenA. De landskampioen lijkt alles uit handen te geven. Wie had dat amper drie maanden geleden gedacht, na de onfortuinlijke uitschakeling half december in de groepsfase van de Champions League?
Ajax verliet de koningsklasse van het Europese clubvoetbal met maar liefst tien punten. En dan was het in beide duels met Chelsea (0-1, 4-4) ook nog eens benadeeld door de arbitrage. Het elftal van trainer Erik ten Hag leek voorbestemd voor een lang avontuur in de Europa League. De landstitel moest alleen nog even worden opgeraapt. Maar hoe anders is de situatie nu?
De halvefinalist van vorig seizoen in de Champions League werd donderdag in de zestiende finales van de Europa League uitgeschakeld door het vervelende Getafe. En de nederlaag tegen AZ was alweer het vijfde verlies in de laatste negen competitieduels. Er zijn trainers om minder ontslagen in Amsterdam.
Afstraffing
"We zouden wel even kampioen worden", zei Ten Hag na de afstraffing tegen AZ, dat nu in punten gelijkstaat met de koploper uit de hoofdstad. "Misschien hebben we ons dat wel laten aanpraten. Al vind ik dat mijn spelers er nog steeds alles aan doen."
Ajax speelde voor de winterstop soms nog aantrekkelijker dan toen Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong vorig seizoen meededen. Zoals in de Europese uitwedstrijden tegen Valencia en Chelsea. In eigen land benaderde het thuisduel met FC Utrecht de perfecte wedstrijd. Maar wie Ajax tegen AZ zag voetballen, die zag een onzeker elftal zonder automatismen dat fout op fout stapelde.
Blessures
Ajax speelde de laatste weken slecht omdat er veel bepalende spelers geblesseerd waren. Je kan je afvragen of het alleen domme pech is, als zo veel voetballers spierblessures oplopen. Tegen AZ waren Hakim Ziyech en Quincy Promes er weer bij. "Maar het is logisch dat ze dan nog ritme missen", aldus Ten Hag.
Ziyech speelt vanaf komend seizoen voor Chelsea. Veel van zijn ploeggenoten staan in de belangstelling van andere mooie buitenlandse clubs. Zou dat afleiden? Ajax heeft risico genomen. Sommige spelers genieten een jaarsalaris van wel 4 miljoen euro omdat ze zijn gebleven. Dat is allemaal niet erg als ze voor veel geld vertrekken en Ajax zich als kampioen weer plaatst voor de Champions League, waar alleen deelname aan de groepsfase al garant staat voor zo'n 45 miljoen euro.
Maar wat als AZ of misschien wel Feyenoord er met de titel vandoor gaat? "We moeten nu dicht bij elkaar blijven", zei Ten Hag, voordat hij benadrukte dat zijn ploeg na de Johan Cruijff Schaal ook nog de landstitel en de KNVB-beker kan winnen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
8 uur geleden