Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax in crisis, wie had dat drie maanden geleden gedacht?

Ajax in crisis, wie had dat drie maanden geleden gedacht?

AMSTERDAM (ANP) - Het is crisis bij Ajax, na de nog laag uitgevallen nederlaag van zondag tegen AZ (0-2) in de Johan Cruijff ArenA. De landskampioen lijkt alles uit handen te geven. Wie had dat amper drie maanden geleden gedacht, na de onfortuinlijke uitschakeling half december in de groepsfase van de Champions League?

Ajax verliet de koningsklasse van het Europese clubvoetbal met maar liefst tien punten. En dan was het in beide duels met Chelsea (0-1, 4-4) ook nog eens benadeeld door de arbitrage. Het elftal van trainer Erik ten Hag leek voorbestemd voor een lang avontuur in de Europa League. De landstitel moest alleen nog even worden opgeraapt. Maar hoe anders is de situatie nu?

De halvefinalist van vorig seizoen in de Champions League werd donderdag in de zestiende finales van de Europa League uitgeschakeld door het vervelende Getafe. En de nederlaag tegen AZ was alweer het vijfde verlies in de laatste negen competitieduels. Er zijn trainers om minder ontslagen in Amsterdam.

Afstraffing

"We zouden wel even kampioen worden", zei Ten Hag na de afstraffing tegen AZ, dat nu in punten gelijkstaat met de koploper uit de hoofdstad. "Misschien hebben we ons dat wel laten aanpraten. Al vind ik dat mijn spelers er nog steeds alles aan doen."

Ajax speelde voor de winterstop soms nog aantrekkelijker dan toen Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong vorig seizoen meededen. Zoals in de Europese uitwedstrijden tegen Valencia en Chelsea. In eigen land benaderde het thuisduel met FC Utrecht de perfecte wedstrijd. Maar wie Ajax tegen AZ zag voetballen, die zag een onzeker elftal zonder automatismen dat fout op fout stapelde.

Blessures

Ajax speelde de laatste weken slecht omdat er veel bepalende spelers geblesseerd waren. Je kan je afvragen of het alleen domme pech is, als zo veel voetballers spierblessures oplopen. Tegen AZ waren Hakim Ziyech en Quincy Promes er weer bij. "Maar het is logisch dat ze dan nog ritme missen", aldus Ten Hag.

Ziyech speelt vanaf komend seizoen voor Chelsea. Veel van zijn ploeggenoten staan in de belangstelling van andere mooie buitenlandse clubs. Zou dat afleiden? Ajax heeft risico genomen. Sommige spelers genieten een jaarsalaris van wel 4 miljoen euro omdat ze zijn gebleven. Dat is allemaal niet erg als ze voor veel geld vertrekken en Ajax zich als kampioen weer plaatst voor de Champions League, waar alleen deelname aan de groepsfase al garant staat voor zo'n 45 miljoen euro.

Maar wat als AZ of misschien wel Feyenoord er met de titel vandoor gaat? "We moeten nu dicht bij elkaar blijven", zei Ten Hag, voordat hij benadrukte dat zijn ploeg na de Johan Cruijff Schaal ook nog de landstitel en de KNVB-beker kan winnen.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

4 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

7 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

7 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

11 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

12 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

14 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

16 uur geleden