Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax in crisis, wie had dat drie maanden geleden gedacht?

Ajax in crisis, wie had dat drie maanden geleden gedacht?

AMSTERDAM (ANP) - Het is crisis bij Ajax, na de nog laag uitgevallen nederlaag van zondag tegen AZ (0-2) in de Johan Cruijff ArenA. De landskampioen lijkt alles uit handen te geven. Wie had dat amper drie maanden geleden gedacht, na de onfortuinlijke uitschakeling half december in de groepsfase van de Champions League?

Ajax verliet de koningsklasse van het Europese clubvoetbal met maar liefst tien punten. En dan was het in beide duels met Chelsea (0-1, 4-4) ook nog eens benadeeld door de arbitrage. Het elftal van trainer Erik ten Hag leek voorbestemd voor een lang avontuur in de Europa League. De landstitel moest alleen nog even worden opgeraapt. Maar hoe anders is de situatie nu?

De halvefinalist van vorig seizoen in de Champions League werd donderdag in de zestiende finales van de Europa League uitgeschakeld door het vervelende Getafe. En de nederlaag tegen AZ was alweer het vijfde verlies in de laatste negen competitieduels. Er zijn trainers om minder ontslagen in Amsterdam.

Afstraffing

"We zouden wel even kampioen worden", zei Ten Hag na de afstraffing tegen AZ, dat nu in punten gelijkstaat met de koploper uit de hoofdstad. "Misschien hebben we ons dat wel laten aanpraten. Al vind ik dat mijn spelers er nog steeds alles aan doen."

Ajax speelde voor de winterstop soms nog aantrekkelijker dan toen Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong vorig seizoen meededen. Zoals in de Europese uitwedstrijden tegen Valencia en Chelsea. In eigen land benaderde het thuisduel met FC Utrecht de perfecte wedstrijd. Maar wie Ajax tegen AZ zag voetballen, die zag een onzeker elftal zonder automatismen dat fout op fout stapelde.

Blessures

Ajax speelde de laatste weken slecht omdat er veel bepalende spelers geblesseerd waren. Je kan je afvragen of het alleen domme pech is, als zo veel voetballers spierblessures oplopen. Tegen AZ waren Hakim Ziyech en Quincy Promes er weer bij. "Maar het is logisch dat ze dan nog ritme missen", aldus Ten Hag.

Ziyech speelt vanaf komend seizoen voor Chelsea. Veel van zijn ploeggenoten staan in de belangstelling van andere mooie buitenlandse clubs. Zou dat afleiden? Ajax heeft risico genomen. Sommige spelers genieten een jaarsalaris van wel 4 miljoen euro omdat ze zijn gebleven. Dat is allemaal niet erg als ze voor veel geld vertrekken en Ajax zich als kampioen weer plaatst voor de Champions League, waar alleen deelname aan de groepsfase al garant staat voor zo'n 45 miljoen euro.

Maar wat als AZ of misschien wel Feyenoord er met de titel vandoor gaat? "We moeten nu dicht bij elkaar blijven", zei Ten Hag, voordat hij benadrukte dat zijn ploeg na de Johan Cruijff Schaal ook nog de landstitel en de KNVB-beker kan winnen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

3 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

3 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

5 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

6 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

10 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

11 uur geleden