Ajax in beker uit tegen FC Twente, PSV ontvangt FC Emmen
HILVERSUM (ANP) - Ajax wacht in de achtste finales van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen FC Twente. PSV speelt thuis tegen FC Emmen en Feyenoord ontvangt NEC. De loting werd zaterdagavond verricht in de studio van ESPN.
De andere achtste finales zijn NAC Breda - sc Heerenveen, ADO Den Haag - Go Ahead Eagles, Spakenburg - Katwijk, AZ - FC Utrecht en De Graafschap - De Treffers.
Doordat Spakenburg en Katwijk elkaar treffen, bereikt sowieso een amateurclub de laatste acht. Spakenburg baarde eerder deze week opzien door de uitwedstrijd tegen FC Groningen met 3-2 te winnen. De Treffers was verrassend te sterk voor Cambuur.
Op het moment waarop de loting werd verricht, was net de competitiewedstrijd tussen Ajax en FC Twente afgelopen. Het duel in de Johan Cruijff ArenA eindigde zonder doelpunten.
De achtste finales worden op 7, 8 en 9 februari gespeeld. De exacte data en tijdstippen worden op een later moment bekendgemaakt. De finale is op 30 april in De Kuip. Vorig seizoen werd de beker gewonnen door PSV.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
7 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden