Ajax in beker uit tegen FC Twente, PSV ontvangt FC Emmen
HILVERSUM (ANP) - Ajax wacht in de achtste finales van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen FC Twente. PSV speelt thuis tegen FC Emmen en Feyenoord ontvangt NEC. De loting werd zaterdagavond verricht in de studio van ESPN.
De andere achtste finales zijn NAC Breda - sc Heerenveen, ADO Den Haag - Go Ahead Eagles, Spakenburg - Katwijk, AZ - FC Utrecht en De Graafschap - De Treffers.
Doordat Spakenburg en Katwijk elkaar treffen, bereikt sowieso een amateurclub de laatste acht. Spakenburg baarde eerder deze week opzien door de uitwedstrijd tegen FC Groningen met 3-2 te winnen. De Treffers was verrassend te sterk voor Cambuur.
Op het moment waarop de loting werd verricht, was net de competitiewedstrijd tussen Ajax en FC Twente afgelopen. Het duel in de Johan Cruijff ArenA eindigde zonder doelpunten.
De achtste finales worden op 7, 8 en 9 februari gespeeld. De exacte data en tijdstippen worden op een later moment bekendgemaakt. De finale is op 30 april in De Kuip. Vorig seizoen werd de beker gewonnen door PSV.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
6 uur geleden