Ajax in achtste finales Europa League tegen Young Boys
NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Europa League tegen Young Boys. Dat heeft de loting vrijdag in Nyon uitgewezen.
Ajax bereikte de achtste finales door Lille uit te schakelen, de koploper van de Franse competitie. De Zwitsers waren te sterk voor het Duitse Leverkusen van de Nederlandse trainer Peter Bosz.
Young Boys is de koploper van de Zwitserse competitie, met een ruime voorsprong op naaste achtervolger Basel. Onder meer oud-Ajacied Miralem Sulejmani speelt bij de club. In het seizoen 1987-1988 speelde Ajax al eens tegen Young Boys, in de toenmalige Europa Cup II. De Amsterdammers wonnen twee keer met 1-0.
Achtste finales
In de achtste finales spelen ook onder meer Manchester United en AC Milan tegen elkaar. Olympiakos, dat PSV uitschakelde, werd aan Arsenal gekoppeld.
De achtste finales worden op 11 en 18 maart afgewerkt. Ajax begint waarschijnlijk met een thuiswedstrijd.
De loting: Ajax (Ned) - Young Boys (Zwi), Dinamo Kiev (Oek) - Villarreal (Spa), AS Roma (Ita) - Sjachtar Donetsk (Oek), Olympiakos (Gri) - Arsenal (Eng), Dinamo Zagreb (Kro) - Tottenham Hotspur (Eng), Manchester United (Eng) - AC Milan (Ita), Slavia Praag (Tsj) - Rangers FC (Sch), Granada (Spa) - Molde FK (Noo).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
30 minuten geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
16 uur geleden