Ajax in achtste finales Europa League tegen Young Boys
NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Europa League tegen Young Boys. Dat heeft de loting vrijdag in Nyon uitgewezen.
Ajax bereikte de achtste finales door Lille uit te schakelen, de koploper van de Franse competitie. De Zwitsers waren te sterk voor het Duitse Leverkusen van de Nederlandse trainer Peter Bosz.
Young Boys is de koploper van de Zwitserse competitie, met een ruime voorsprong op naaste achtervolger Basel. Onder meer oud-Ajacied Miralem Sulejmani speelt bij de club. In het seizoen 1987-1988 speelde Ajax al eens tegen Young Boys, in de toenmalige Europa Cup II. De Amsterdammers wonnen twee keer met 1-0.
Achtste finales
In de achtste finales spelen ook onder meer Manchester United en AC Milan tegen elkaar. Olympiakos, dat PSV uitschakelde, werd aan Arsenal gekoppeld.
De achtste finales worden op 11 en 18 maart afgewerkt. Ajax begint waarschijnlijk met een thuiswedstrijd.
De loting: Ajax (Ned) - Young Boys (Zwi), Dinamo Kiev (Oek) - Villarreal (Spa), AS Roma (Ita) - Sjachtar Donetsk (Oek), Olympiakos (Gri) - Arsenal (Eng), Dinamo Zagreb (Kro) - Tottenham Hotspur (Eng), Manchester United (Eng) - AC Milan (Ita), Slavia Praag (Tsj) - Rangers FC (Sch), Granada (Spa) - Molde FK (Noo).
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
10 uur geleden