Ajax in achtste finales Europa League tegen Young Boys
NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Europa League tegen Young Boys. Dat heeft de loting vrijdag in Nyon uitgewezen.
Ajax bereikte de achtste finales door Lille uit te schakelen, de koploper van de Franse competitie. De Zwitsers waren te sterk voor het Duitse Leverkusen van de Nederlandse trainer Peter Bosz.
Young Boys is de koploper van de Zwitserse competitie, met een ruime voorsprong op naaste achtervolger Basel. Onder meer oud-Ajacied Miralem Sulejmani speelt bij de club. In het seizoen 1987-1988 speelde Ajax al eens tegen Young Boys, in de toenmalige Europa Cup II. De Amsterdammers wonnen twee keer met 1-0.
Achtste finales
In de achtste finales spelen ook onder meer Manchester United en AC Milan tegen elkaar. Olympiakos, dat PSV uitschakelde, werd aan Arsenal gekoppeld.
De achtste finales worden op 11 en 18 maart afgewerkt. Ajax begint waarschijnlijk met een thuiswedstrijd.
De loting: Ajax (Ned) - Young Boys (Zwi), Dinamo Kiev (Oek) - Villarreal (Spa), AS Roma (Ita) - Sjachtar Donetsk (Oek), Olympiakos (Gri) - Arsenal (Eng), Dinamo Zagreb (Kro) - Tottenham Hotspur (Eng), Manchester United (Eng) - AC Milan (Ita), Slavia Praag (Tsj) - Rangers FC (Sch), Granada (Spa) - Molde FK (Noo).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
8 uur geleden