Ajax in achtste finales Europa League tegen Young Boys
NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Europa League tegen Young Boys. Dat heeft de loting vrijdag in Nyon uitgewezen.
Ajax bereikte de achtste finales door Lille uit te schakelen, de koploper van de Franse competitie. De Zwitsers waren te sterk voor het Duitse Leverkusen van de Nederlandse trainer Peter Bosz.
Young Boys is de koploper van de Zwitserse competitie, met een ruime voorsprong op naaste achtervolger Basel. Onder meer oud-Ajacied Miralem Sulejmani speelt bij de club. In het seizoen 1987-1988 speelde Ajax al eens tegen Young Boys, in de toenmalige Europa Cup II. De Amsterdammers wonnen twee keer met 1-0.
Achtste finales
In de achtste finales spelen ook onder meer Manchester United en AC Milan tegen elkaar. Olympiakos, dat PSV uitschakelde, werd aan Arsenal gekoppeld.
De achtste finales worden op 11 en 18 maart afgewerkt. Ajax begint waarschijnlijk met een thuiswedstrijd.
De loting: Ajax (Ned) - Young Boys (Zwi), Dinamo Kiev (Oek) - Villarreal (Spa), AS Roma (Ita) - Sjachtar Donetsk (Oek), Olympiakos (Gri) - Arsenal (Eng), Dinamo Zagreb (Kro) - Tottenham Hotspur (Eng), Manchester United (Eng) - AC Milan (Ita), Slavia Praag (Tsj) - Rangers FC (Sch), Granada (Spa) - Molde FK (Noo).
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
11 uur geleden