Ajax huurt lange Italiaanse spits Lucca
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Italiaanse spits Lorenzo Lucca. De landskampioen huurt de 21-jarige Lucca voor een jaar van Pisa SC, met een optie tot koop. Met de ruim 2 meter lange Italiaanse jeugdinternational krijgt trainer Alfred Schreuder zijn gewenste 'targetman'.
Ajax verkocht deze zomer spits Sébastien Haller aan Borussia Dortmund en haalde als vervanger Brian Brobbey terug van RB Leipzig. Met de lange Lucca heeft Schreuder nu ook een ander type spits tot zijn beschikking.
Lucca staat nog tot de zomer van 2026 onder contract bij Pisa, dat uitkomt in de Serie B. De aanvaller maakte afgelopen seizoen zes doelpunten op het tweede niveau in Italië. Volgens De Telegraaf kan Ajax hem volgend jaar voor 10 miljoen euro overnemen van Pisa.
Eerste Italiaan
Lucca is de eerste Italiaan in Amsterdamse dienst. "Ik hoop dat ik in fysiek opzicht en met goals en assists een bijdrage kan leveren aan overwinningen. Het is voor mij heel speciaal om als eerste Italiaan het Ajax-shirt te dragen", zegt de spits op de website van Ajax.
Lucca gaat spelen met rugnummer 18. Als kind was hij groot fan van Zlatan Ibrahimovic, de Zweedse spits die in het begin van zijn carrière voor Ajax speelde. "Ik heb heel veel video's van hem gekeken. Ik ben trots dat ik hetzelfde shirt mag dragen als Zlatan heeft gedaan. Je kan ons niet met elkaar vergelijken, misschien alleen qua postuur. Zlatan is een van de beste spitsen ooit in Europa. Ik ben hier om iedere dag hard te werken en beter te worden."
Ajax versterkte zich deze zomer ook al met Steven Bergwijn, Owen Wijndal, Calvin Bassey en Francisco Conceição. De ploeg van de nieuwe trainer Schreuder verloor zaterdag met 5-3 van bekerwinnaar PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
5 uur geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.
7 uur geleden