Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax huurt lange Italiaanse spits Lucca

Ajax huurt lange Italiaanse spits Lucca

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Italiaanse spits Lorenzo Lucca. De landskampioen huurt de 21-jarige Lucca voor een jaar van Pisa SC, met een optie tot koop. Met de ruim 2 meter lange Italiaanse jeugdinternational krijgt trainer Alfred Schreuder zijn gewenste 'targetman'.

Ajax verkocht deze zomer spits Sébastien Haller aan Borussia Dortmund en haalde als vervanger Brian Brobbey terug van RB Leipzig. Met de lange Lucca heeft Schreuder nu ook een ander type spits tot zijn beschikking.

Lucca staat nog tot de zomer van 2026 onder contract bij Pisa, dat uitkomt in de Serie B. De aanvaller maakte afgelopen seizoen zes doelpunten op het tweede niveau in Italië. Volgens De Telegraaf kan Ajax hem volgend jaar voor 10 miljoen euro overnemen van Pisa.

Eerste Italiaan

Lucca is de eerste Italiaan in Amsterdamse dienst. "Ik hoop dat ik in fysiek opzicht en met goals en assists een bijdrage kan leveren aan overwinningen. Het is voor mij heel speciaal om als eerste Italiaan het Ajax-shirt te dragen", zegt de spits op de website van Ajax.

Lucca gaat spelen met rugnummer 18. Als kind was hij groot fan van Zlatan Ibrahimovic, de Zweedse spits die in het begin van zijn carrière voor Ajax speelde. "Ik heb heel veel video's van hem gekeken. Ik ben trots dat ik hetzelfde shirt mag dragen als Zlatan heeft gedaan. Je kan ons niet met elkaar vergelijken, misschien alleen qua postuur. Zlatan is een van de beste spitsen ooit in Europa. Ik ben hier om iedere dag hard te werken en beter te worden."

Ajax versterkte zich deze zomer ook al met Steven Bergwijn, Owen Wijndal, Calvin Bassey en Francisco Conceição. De ploeg van de nieuwe trainer Schreuder verloor zaterdag met 5-3 van bekerwinnaar PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.

Meer uit Voetbal

Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

6 minuten geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

8 minuten geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

1 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

1 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

1 uur geleden
Nigeria klopt Algerije en bereikt halve finale Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.

3 uur geleden
Flamingo vervangt geschorste aanvoerder Schouten bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.

3 uur geleden