Ajax huurt Braziliaanse doelman Matheus van SC Braga
AMSTERDAM (ANP) - Matheus Lima Magalhães maakt het seizoen af bij Ajax. De 32-jarige doelman komt op huurbasis over van SC Braga. Ajax heeft ook een optie tot koop op de Braziliaan, die tot medio 2027 bij zijn Portugese club onder contract staat.
Matheus is de opvolger van Diant Ramaj, die eerder deze week naar Borussia Dortmund is vertrokken. "Met Matheus halen we een zeer ervaren keeper binnen die er indien nodig direct kan staan", meldt technisch directeur Alex Kroes in een persbericht. "Hij was toe aan een nieuwe uitdaging en met het vertrek van Diant Ramaj was er bij ons op die positie een plek vrijgekomen. We zijn blij dat we hem hebben kunnen huren met een optie tot koop. Zo zal hij niet alleen voor de korte termijn de vacante positie achter Remko Pasveer invullen. We sluiten een langer verblijf niet uit als het aan beide kanten prima bevalt."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
48 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
3 uur geleden