Ajax hoort tegenstanders Champions League
ISTANBUL (ANP) - Ajax weet donderdag rond 19.00 uur wie de tegenstanders worden in de komende editie van de Champions League. De landskampioen zit in de kokers bij de loting voor het voornaamste Europese clubtoernooi in Istanbul.
Op 6 september begint de groepsfase waarin Ajax, na de uitschakeling van PSV in de play-offs, opnieuw de enige Nederlandse vertegenwoordiger is. De afgelopen drie seizoenen was dat ook het geval.
Ajax is ingedeeld in pot 1 en ontloopt in ieder geval Bayern München, Manchester City, Paris Saint-Germain, Real Madrid, FC Porto, AC Milan en Eintracht Frankfurt. Op 10 juni 2023 is de finale in Istanbul.
Rond de loting worden ook de prijzen van speler en speelster van het jaar uitgereikt, evenals die van de beste coach van het jaar. Sarina Wiegman, die met de Engelse vrouwen de Europese titel veroverde, is een van de genomineerden.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
15 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
8 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
10 uur geleden