Ajax hoopt op meespelen van Brobbey tegen Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip heeft nog steeds goede hoop dat Brian Brobbey zondag in actie kan komen voor Ajax tijdens het uitduel met Feyenoord. "Hij sluit vrijdag aan bij de groepstraining", zei hij over zijn topscorer. "Dan moeten we bekijken of hij in ieder geval een deel van die wedstrijd kan spelen."
Brobbey liep bijna drie weken geleden een hamstringblessure op tijdens een uitduel met Sparta Rotterdam. "Hij is er niet heel lang uit geweest", zei Van 't Schip. "Misschien kan hij invallen. Maar wellicht kan hij ook starten en dan kijken we hoelang hij het volhoudt. Maar we moeten eerst bekijken of hij helemaal fit is."
Mogelijk keren ook Chuba Akpom en Borna Sosa terug in de selectie van Ajax voor het uitduel met de rivaal uit Rotterdam. "Akpom werd wakker en toen zat zijn enkel op slot", zei Van 't Schip. "Sosa was er niet bij tegen Go Ahead Eagles omdat hij ziek was."
Voor de geblesseerde Steven Berghuis en Jordan Henderson komt het duel in een uitverkochte Kuip te vroeg. "Henderson krijgt zaterdag in Engeland een behandeling die hij nodig heeft en Steven heeft helaas nog steeds last van een knie en zijn rug."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
2 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
17 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
18 uur geleden