Ajax hoopt op meespelen van Brobbey tegen Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip heeft nog steeds goede hoop dat Brian Brobbey zondag in actie kan komen voor Ajax tijdens het uitduel met Feyenoord. "Hij sluit vrijdag aan bij de groepstraining", zei hij over zijn topscorer. "Dan moeten we bekijken of hij in ieder geval een deel van die wedstrijd kan spelen."
Brobbey liep bijna drie weken geleden een hamstringblessure op tijdens een uitduel met Sparta Rotterdam. "Hij is er niet heel lang uit geweest", zei Van 't Schip. "Misschien kan hij invallen. Maar wellicht kan hij ook starten en dan kijken we hoelang hij het volhoudt. Maar we moeten eerst bekijken of hij helemaal fit is."
Mogelijk keren ook Chuba Akpom en Borna Sosa terug in de selectie van Ajax voor het uitduel met de rivaal uit Rotterdam. "Akpom werd wakker en toen zat zijn enkel op slot", zei Van 't Schip. "Sosa was er niet bij tegen Go Ahead Eagles omdat hij ziek was."
Voor de geblesseerde Steven Berghuis en Jordan Henderson komt het duel in een uitverkochte Kuip te vroeg. "Henderson krijgt zaterdag in Engeland een behandeling die hij nodig heeft en Steven heeft helaas nog steeds last van een knie en zijn rug."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
4 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
22 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden