Ajax hervat het Europese seizoen nederig tegen Bodø/Glimt
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis vindt dat voetballen in de tussenronde van de Conference League bij de huidige situatie van Ajax past. "Ik wil het niet eens over de Champions League hebben", blikte de aanvaller vooruit op het thuisduel van donderdag met Bodø/Glimt op het derde niveau van Europa. "Dat zou niet gepast zijn. Laten we nederig zijn."
De vertrokken algemeen directeur Edwin van der Sar was een paar jaar geleden duidelijk toen aan hem werd gevraagd wat hij zou doen als Ajax in de Conference League moest uitkomen. "Dan ben ik weg", zei de oud-doelman die toen niet kon vermoeden dat de halve finalist van de Champions League van 2019 in een paar seizoenen zo zou afdalen.
Berghuis verliet Feyenoord ook voor Ajax omdat hij daar in de Champions League kon spelen, "Maar ik wil het nu ook niet over winnen van de Conference League hebben", zei hij. "Laten we van wedstrijd naar wedstrijd kijken. Bodø/Glimt heeft de afgelopen jaren goede resultaten in Europa geboekt."
Trainer Knutsen
De Noorse club is succesvol onder Kjetil Knutsen, de Noorse trainer die vorig seizoen nog in beeld was als opvolger van John Heitinga bij Ajax. De club veroverde de afgelopen vier jaar driemaal de landstitel en verraste clubs als AZ, Celtic en Besiktas in de Conference League. Hoogtepunt waren de twee overwinningen voor eigen publiek op AS Roma (6-1, 2-1), de komende tegenstander van Feyenoord in de Europa League.
Voordeel voor Ajax is misschien dat de Noorse competitie tot april stilligt. Bodø/Glimt bereidde zich de afgelopen weken met oefenduels op de dubbele confrontatie met Ajax voor en nam afscheid van gevaarlijke aanvallers als Faris Moumbagna (Olympique Marseille) en Amahl Pellegrino (San Jose Earthquakes).
Nederlaag in Friesland
Ajax blijft ook maar matig verdedigen. De club compenseerde dat lang door vaker te scoren dan de tegenstander. Maar zondag tegen Heerenveen ging het fout (3-2). "We zijn van de achttiende naar de vijfde plaats in de Eredivisie geklommen", zei trainer John van 't Schip. "Maar dat ging niet vanzelf. Ik denk dat we nog steeds stappen maken, maar zondag hebben we een stevige stap naar achteren gezet. Hopelijk hebben we daarvan geleerd. Als deze jonge groep niet volledig geconcentreerd is, dan komen we in de problemen."
Van 't Schip kan weer een beroep doen op Devyne Rensch, die waarschijnlijk als linksback start. Branco van den Boomen keert als wisselspeler terug in de selectie, na een operatie aan een knie. Ahmetcan Kaplan en Julian Rijkhoff nemen ook plaats op de bank bij Ajax, waar Berghuis de aanvoerdersband weer overneemt van de geblesseerde Steven Bergwijn.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
57 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
19 uur geleden