Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax hervat het Europese seizoen nederig tegen Bodø/Glimt

Ajax hervat het Europese seizoen nederig tegen Bodø/Glimt

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis vindt dat voetballen in de tussenronde van de Conference League bij de huidige situatie van Ajax past. "Ik wil het niet eens over de Champions League hebben", blikte de aanvaller vooruit op het thuisduel van donderdag met Bodø/Glimt op het derde niveau van Europa. "Dat zou niet gepast zijn. Laten we nederig zijn."

De vertrokken algemeen directeur Edwin van der Sar was een paar jaar geleden duidelijk toen aan hem werd gevraagd wat hij zou doen als Ajax in de Conference League moest uitkomen. "Dan ben ik weg", zei de oud-doelman die toen niet kon vermoeden dat de halve finalist van de Champions League van 2019 in een paar seizoenen zo zou afdalen.

Berghuis verliet Feyenoord ook voor Ajax omdat hij daar in de Champions League kon spelen, "Maar ik wil het nu ook niet over winnen van de Conference League hebben", zei hij. "Laten we van wedstrijd naar wedstrijd kijken. Bodø/Glimt heeft de afgelopen jaren goede resultaten in Europa geboekt."

Trainer Knutsen

De Noorse club is succesvol onder Kjetil Knutsen, de Noorse trainer die vorig seizoen nog in beeld was als opvolger van John Heitinga bij Ajax. De club veroverde de afgelopen vier jaar driemaal de landstitel en verraste clubs als AZ, Celtic en Besiktas in de Conference League. Hoogtepunt waren de twee overwinningen voor eigen publiek op AS Roma (6-1, 2-1), de komende tegenstander van Feyenoord in de Europa League.

Voordeel voor Ajax is misschien dat de Noorse competitie tot april stilligt. Bodø/Glimt bereidde zich de afgelopen weken met oefenduels op de dubbele confrontatie met Ajax voor en nam afscheid van gevaarlijke aanvallers als Faris Moumbagna (Olympique Marseille) en Amahl Pellegrino (San Jose Earthquakes).

Nederlaag in Friesland

Ajax blijft ook maar matig verdedigen. De club compenseerde dat lang door vaker te scoren dan de tegenstander. Maar zondag tegen Heerenveen ging het fout (3-2). "We zijn van de achttiende naar de vijfde plaats in de Eredivisie geklommen", zei trainer John van 't Schip. "Maar dat ging niet vanzelf. Ik denk dat we nog steeds stappen maken, maar zondag hebben we een stevige stap naar achteren gezet. Hopelijk hebben we daarvan geleerd. Als deze jonge groep niet volledig geconcentreerd is, dan komen we in de problemen."

Van 't Schip kan weer een beroep doen op Devyne Rensch, die waarschijnlijk als linksback start. Branco van den Boomen keert als wisselspeler terug in de selectie, na een operatie aan een knie. Ahmetcan Kaplan en Julian Rijkhoff nemen ook plaats op de bank bij Ajax, waar Berghuis de aanvoerdersband weer overneemt van de geblesseerde Steven Bergwijn.

Meer uit Voetbal

Koploper FC Barcelona loopt verder uit op Real na zege op Getafe

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).

18 minuten geleden
Tottenham blijft ondanks zege bij Wolves in degradatieproblemen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.

1 uur geleden
Liverpool dichter bij Champions League na zege op Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.

1 uur geleden
Bayern München wint bij FSV Mainz na 3-0-achterstand

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.

2 uur geleden
Oranje-international Simons valt geblesseerd uit bij Tottenham

WOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.

2 uur geleden
Cambuur: ongeregeldheden gestaakt duel met Vitesse 'onacceptabel'

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.

4 uur geleden
Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

10 uur geleden