Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax hervat het Europese seizoen nederig tegen Bodø/Glimt

Ajax hervat het Europese seizoen nederig tegen Bodø/Glimt

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis vindt dat voetballen in de tussenronde van de Conference League bij de huidige situatie van Ajax past. "Ik wil het niet eens over de Champions League hebben", blikte de aanvaller vooruit op het thuisduel van donderdag met Bodø/Glimt op het derde niveau van Europa. "Dat zou niet gepast zijn. Laten we nederig zijn."

De vertrokken algemeen directeur Edwin van der Sar was een paar jaar geleden duidelijk toen aan hem werd gevraagd wat hij zou doen als Ajax in de Conference League moest uitkomen. "Dan ben ik weg", zei de oud-doelman die toen niet kon vermoeden dat de halve finalist van de Champions League van 2019 in een paar seizoenen zo zou afdalen.

Berghuis verliet Feyenoord ook voor Ajax omdat hij daar in de Champions League kon spelen, "Maar ik wil het nu ook niet over winnen van de Conference League hebben", zei hij. "Laten we van wedstrijd naar wedstrijd kijken. Bodø/Glimt heeft de afgelopen jaren goede resultaten in Europa geboekt."

Trainer Knutsen

De Noorse club is succesvol onder Kjetil Knutsen, de Noorse trainer die vorig seizoen nog in beeld was als opvolger van John Heitinga bij Ajax. De club veroverde de afgelopen vier jaar driemaal de landstitel en verraste clubs als AZ, Celtic en Besiktas in de Conference League. Hoogtepunt waren de twee overwinningen voor eigen publiek op AS Roma (6-1, 2-1), de komende tegenstander van Feyenoord in de Europa League.

Voordeel voor Ajax is misschien dat de Noorse competitie tot april stilligt. Bodø/Glimt bereidde zich de afgelopen weken met oefenduels op de dubbele confrontatie met Ajax voor en nam afscheid van gevaarlijke aanvallers als Faris Moumbagna (Olympique Marseille) en Amahl Pellegrino (San Jose Earthquakes).

Nederlaag in Friesland

Ajax blijft ook maar matig verdedigen. De club compenseerde dat lang door vaker te scoren dan de tegenstander. Maar zondag tegen Heerenveen ging het fout (3-2). "We zijn van de achttiende naar de vijfde plaats in de Eredivisie geklommen", zei trainer John van 't Schip. "Maar dat ging niet vanzelf. Ik denk dat we nog steeds stappen maken, maar zondag hebben we een stevige stap naar achteren gezet. Hopelijk hebben we daarvan geleerd. Als deze jonge groep niet volledig geconcentreerd is, dan komen we in de problemen."

Van 't Schip kan weer een beroep doen op Devyne Rensch, die waarschijnlijk als linksback start. Branco van den Boomen keert als wisselspeler terug in de selectie, na een operatie aan een knie. Ahmetcan Kaplan en Julian Rijkhoff nemen ook plaats op de bank bij Ajax, waar Berghuis de aanvoerdersband weer overneemt van de geblesseerde Steven Bergwijn.

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

4 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

12 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

12 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

12 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

13 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

13 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

15 uur geleden