Ajax hervat Eredivisie met overtuigende zege (0-3) op FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ajax heeft de eerste competitiewedstrijd na de winterstop op overtuigende wijze gewonnen. Het elftal van trainer Erik ten Hag versloeg FC Utrecht: 0-3. Die stand was bij rust al bereikt.
De bij Ajax teruggekeerde Brian Brobbey speelde met twee doelpunten een belangrijke rol. De spits, die de afwezige Sébastien Haller verving, nam in de 19e en 45e minuut de tweede en derde treffer voor zijn rekening. Eerst scoorde hij met zijn hoofd, daarna door een bal van dichtbij binnen te tikken. Dusan Tadic was in beide gevallen de aangever.
Antony had in de 5e minuut de score geopend voor Ajax, dat dankzij de zege voorlopig aan kop gaat in de Eredivisie. PSV kan Ajax zondag, bij winst op FC Groningen, weer passeren.
PSV en Ajax staan volgende week zondag in het Philips-stadion tegenover elkaar.
FC Utrecht had Ajax begin oktober in de Johan Cruijff ArenA nog verslagen (0-1).
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
11 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
14 uur geleden