Ajax hervat competitie met overwinning (0-2) op sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Ajax heeft de competitie na de voorbije interlandperiode hervat met een moeizame zege. Het elftal van trainer Erik ten Hag was in Friesland te sterk voor sc Heerenveen (0-2) en blijft zo aan kop in de Eredivisie.
Sébastien Haller opende halverwege de eerste helft, op aangeven van Dusan Tadic, de score: 0-1. De voorsprong bij rust was verdiend.
In de beginfase van de tweede helft drong Heerenveen Ajax ver terug. Sven van Beek liet twee kansen liggen. Eerst stuitte hij op doelman Remko Pasveer en daarna stond de paal een treffer in de weg.
Moeizaam
Ajax overleefde de moeizame fase, die tot halverwege de tweede helft duurde. Invaller David Neres zorgde in de 74e minuut met een kopbal voor de beslissing: 0-2.
Ajax miste in Heerenveen Antony, Edson Álvarez en Nicolás Tagliafico, omdat zij pas laat terugkeerden van interlands. Lisandro Martínez zat wel bij de selectie en viel in.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
5 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
53 minuten geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden