Ajax hervat competitie met overwinning (0-2) op sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Ajax heeft de competitie na de voorbije interlandperiode hervat met een moeizame zege. Het elftal van trainer Erik ten Hag was in Friesland te sterk voor sc Heerenveen (0-2) en blijft zo aan kop in de Eredivisie.
Sébastien Haller opende halverwege de eerste helft, op aangeven van Dusan Tadic, de score: 0-1. De voorsprong bij rust was verdiend.
In de beginfase van de tweede helft drong Heerenveen Ajax ver terug. Sven van Beek liet twee kansen liggen. Eerst stuitte hij op doelman Remko Pasveer en daarna stond de paal een treffer in de weg.
Moeizaam
Ajax overleefde de moeizame fase, die tot halverwege de tweede helft duurde. Invaller David Neres zorgde in de 74e minuut met een kopbal voor de beslissing: 0-2.
Ajax miste in Heerenveen Antony, Edson Álvarez en Nicolás Tagliafico, omdat zij pas laat terugkeerden van interlands. Lisandro Martínez zat wel bij de selectie en viel in.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
9 uur geleden