Ajax heeft volgens coach Farioli K2 en Mount Everest beklommen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli had slechts drie woorden nodig om de zege van Ajax op PSV (3-2) te omschrijven. "A big wow", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
"Meer hoef ik eigenlijk niet te zeggen", vervolgde de Italiaanse coach. "Als je kijkt waar we vandaan komen, dan is dit bijzonder knap. Maar kijk ook eens naar het speelschema. PSV speelde afgelopen zaterdag voor het laatst, terwijl wij daarna op zondag tegen Willem II en op woensdag tegen Feyenoord hebben gespeeld."
Farioli kwam vervolgens met een metafoor. "Tegen Feyenoord hebben we de K2 beklommen", doelde de trainer op een berg van ruim 8600 meter hoog aan de Pakistaans-Chinese grens. "En nu moesten we zonder zuurstof de Mount Everest op. Dat heeft vooral met inzet en passie te maken. En willen lijden. Ik heb echt een geweldige spelersgroep."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
15 uur geleden