Ajax heeft volgens coach Farioli K2 en Mount Everest beklommen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli had slechts drie woorden nodig om de zege van Ajax op PSV (3-2) te omschrijven. "A big wow", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
"Meer hoef ik eigenlijk niet te zeggen", vervolgde de Italiaanse coach. "Als je kijkt waar we vandaan komen, dan is dit bijzonder knap. Maar kijk ook eens naar het speelschema. PSV speelde afgelopen zaterdag voor het laatst, terwijl wij daarna op zondag tegen Willem II en op woensdag tegen Feyenoord hebben gespeeld."
Farioli kwam vervolgens met een metafoor. "Tegen Feyenoord hebben we de K2 beklommen", doelde de trainer op een berg van ruim 8600 meter hoog aan de Pakistaans-Chinese grens. "En nu moesten we zonder zuurstof de Mount Everest op. Dat heeft vooral met inzet en passie te maken. En willen lijden. Ik heb echt een geweldige spelersgroep."
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
17 uur geleden