Ajax heeft volgens coach Farioli K2 en Mount Everest beklommen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli had slechts drie woorden nodig om de zege van Ajax op PSV (3-2) te omschrijven. "A big wow", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
"Meer hoef ik eigenlijk niet te zeggen", vervolgde de Italiaanse coach. "Als je kijkt waar we vandaan komen, dan is dit bijzonder knap. Maar kijk ook eens naar het speelschema. PSV speelde afgelopen zaterdag voor het laatst, terwijl wij daarna op zondag tegen Willem II en op woensdag tegen Feyenoord hebben gespeeld."
Farioli kwam vervolgens met een metafoor. "Tegen Feyenoord hebben we de K2 beklommen", doelde de trainer op een berg van ruim 8600 meter hoog aan de Pakistaans-Chinese grens. "En nu moesten we zonder zuurstof de Mount Everest op. Dat heeft vooral met inzet en passie te maken. En willen lijden. Ik heb echt een geweldige spelersgroep."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
5 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
16 uur geleden