Ajax heeft volgens coach Farioli K2 en Mount Everest beklommen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli had slechts drie woorden nodig om de zege van Ajax op PSV (3-2) te omschrijven. "A big wow", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
"Meer hoef ik eigenlijk niet te zeggen", vervolgde de Italiaanse coach. "Als je kijkt waar we vandaan komen, dan is dit bijzonder knap. Maar kijk ook eens naar het speelschema. PSV speelde afgelopen zaterdag voor het laatst, terwijl wij daarna op zondag tegen Willem II en op woensdag tegen Feyenoord hebben gespeeld."
Farioli kwam vervolgens met een metafoor. "Tegen Feyenoord hebben we de K2 beklommen", doelde de trainer op een berg van ruim 8600 meter hoog aan de Pakistaans-Chinese grens. "En nu moesten we zonder zuurstof de Mount Everest op. Dat heeft vooral met inzet en passie te maken. En willen lijden. Ik heb echt een geweldige spelersgroep."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
10 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
10 uur geleden