Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft uitslag onderzoek naar ontslagen Mislintat binnen

Ajax heeft uitslag onderzoek naar ontslagen Mislintat binnen

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar mogelijke belangenverstrengeling van de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat bij Ajax is afgerond. "Er staat een persbericht klaar, dat misschien nog met een regeltje moet worden aangevuld", vertelde voorzitter Michael van Praag tijdens een ingelaste bijeenkomst met vaste volgers van Ajax na het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes. "Maar alles wordt nu hier door overschaduwd. Het is nu denk ik verstandig even te wachten."

Mislintat ging vorig jaar mei aan de slag als opvolger van Marc Overmars, die na grensoverschrijdend gedrag was ontslagen. Onder zijn leiding besteedde Ajax afgelopen zomer ruim 100 miljoen euro aan twaalf nieuwe spelers. Veel van die aankopen hebben zich nog steeds niet bewezen. Mislintat werd in september alweer ontslagen. Ajax liet accountantsbureau KPMG onderzoeken of hij zich schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. Mislintat kocht op de slotdag van de transferperiode linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat. Bij Ajax waren ze daar niet van op de hoogte.

Voor de raad van commissarissen van Ajax was het ook een verrassing dat Alex Kroes zo'n week voor zijn benoeming als algemeen directeur 17.000 aandelen van zijn favoriete club heeft gekocht. Het toezichtsorgaan ziet geen andere oplossing om nog geen drie weken na zijn eerste werkdag alweer afscheid te nemen van de opvolger van Edwin van der Sar.

"We moeten binnen 42 dagen een buitengewone aandeelhoudersvergadering over het voorgenomen ontslag van Kroes houden", zei Van Praag. "Misschien is het handig als we dan ook het rapport over Mislintat behandelen. Want dan zijn we toch bijeen. Het wordt wel een lange dag vergaderen dan. Maar dat moet dan maar."

Meer uit Voetbal

Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

2 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

2 uur geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

3 uur geleden
Spaanse spits Aghehowa lijkt door blessure WK voetbal te missen

PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).

3 uur geleden
Timber en De Lange zien trainer De Zerbi vertrekken bij Marseille

MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.

5 uur geleden
Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

15 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

1 dag geleden