Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft uitslag onderzoek naar ontslagen Mislintat binnen

Ajax heeft uitslag onderzoek naar ontslagen Mislintat binnen

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar mogelijke belangenverstrengeling van de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat bij Ajax is afgerond. "Er staat een persbericht klaar, dat misschien nog met een regeltje moet worden aangevuld", vertelde voorzitter Michael van Praag tijdens een ingelaste bijeenkomst met vaste volgers van Ajax na het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes. "Maar alles wordt nu hier door overschaduwd. Het is nu denk ik verstandig even te wachten."

Mislintat ging vorig jaar mei aan de slag als opvolger van Marc Overmars, die na grensoverschrijdend gedrag was ontslagen. Onder zijn leiding besteedde Ajax afgelopen zomer ruim 100 miljoen euro aan twaalf nieuwe spelers. Veel van die aankopen hebben zich nog steeds niet bewezen. Mislintat werd in september alweer ontslagen. Ajax liet accountantsbureau KPMG onderzoeken of hij zich schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. Mislintat kocht op de slotdag van de transferperiode linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat. Bij Ajax waren ze daar niet van op de hoogte.

Voor de raad van commissarissen van Ajax was het ook een verrassing dat Alex Kroes zo'n week voor zijn benoeming als algemeen directeur 17.000 aandelen van zijn favoriete club heeft gekocht. Het toezichtsorgaan ziet geen andere oplossing om nog geen drie weken na zijn eerste werkdag alweer afscheid te nemen van de opvolger van Edwin van der Sar.

"We moeten binnen 42 dagen een buitengewone aandeelhoudersvergadering over het voorgenomen ontslag van Kroes houden", zei Van Praag. "Misschien is het handig als we dan ook het rapport over Mislintat behandelen. Want dan zijn we toch bijeen. Het wordt wel een lange dag vergaderen dan. Maar dat moet dan maar."

Meer uit Voetbal

Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

21 uur geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

1 dag geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

1 dag geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 dag geleden