Ajax heeft uitslag onderzoek naar ontslagen Mislintat binnen
AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar mogelijke belangenverstrengeling van de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat bij Ajax is afgerond. "Er staat een persbericht klaar, dat misschien nog met een regeltje moet worden aangevuld", vertelde voorzitter Michael van Praag tijdens een ingelaste bijeenkomst met vaste volgers van Ajax na het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes. "Maar alles wordt nu hier door overschaduwd. Het is nu denk ik verstandig even te wachten."
Mislintat ging vorig jaar mei aan de slag als opvolger van Marc Overmars, die na grensoverschrijdend gedrag was ontslagen. Onder zijn leiding besteedde Ajax afgelopen zomer ruim 100 miljoen euro aan twaalf nieuwe spelers. Veel van die aankopen hebben zich nog steeds niet bewezen. Mislintat werd in september alweer ontslagen. Ajax liet accountantsbureau KPMG onderzoeken of hij zich schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. Mislintat kocht op de slotdag van de transferperiode linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat. Bij Ajax waren ze daar niet van op de hoogte.
Voor de raad van commissarissen van Ajax was het ook een verrassing dat Alex Kroes zo'n week voor zijn benoeming als algemeen directeur 17.000 aandelen van zijn favoriete club heeft gekocht. Het toezichtsorgaan ziet geen andere oplossing om nog geen drie weken na zijn eerste werkdag alweer afscheid te nemen van de opvolger van Edwin van der Sar.
"We moeten binnen 42 dagen een buitengewone aandeelhoudersvergadering over het voorgenomen ontslag van Kroes houden", zei Van Praag. "Misschien is het handig als we dan ook het rapport over Mislintat behandelen. Want dan zijn we toch bijeen. Het wordt wel een lange dag vergaderen dan. Maar dat moet dan maar."
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
15 uur geleden