
Ajax heeft shirt Antony terug en start een veiling
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat het shirt waarmee Antony zondag het winnende doelpunt tegen Feyenoord maakte (3-2) veilen. De Braziliaan is maandag vertrokken naar zijn geboorteland voor interlands met Chili en Bolivia. Bij terugkomst in Amsterdam zal hij zijn shirt signeren. De opbrengst van de actie gaat naar Stichting Steun Emma Kinderziekenhuis voor kinderen met kanker.
Antony vierde zijn winnende treffer uitbundig. Hij trok zijn shirt uit en liet zich luid bejubelen door de fanatieke fans van de F-Side. Daarvoor ontving hij een gele kaart. Antony werd in blessuretijd met een tweede gele kaart van het veld gestuurd, waarna hij opnieuw zijn shirt uittrok. Bij het verlaten van het veld griste een supporter het shirt uit zijn handen.
De bewuste supporter was goed in beeld op sportzender ESPN. De fan kreeg zoveel kritiek op sociale media dat hij maandag het shirt bij Ajax terugbracht. Ajax laat later nog weten hoe er op het shirt van Antony geboden kan worden.
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
3 minuten geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
11 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
42 minuten geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Sem Steijn heeft in zijn eerste wedstrijd als speler van Feyenoord direct gescoord. De topscorer van de Eredivisie van vorig seizoen deed dat bij SC Cambuur, tijdens de officiƫle opening van het nieuwe stadion van de club uit Leeuwarden. Feyenoord won ruim: 1-4.
1 uur geledenLUZERN (ANP) - De Oranjevrouwen beginnen met Vivianne Miedema, Victoria Pelova en Jill Roord in de aanval om 18.00 uur aan de eerste EK-wedstrijd tegen Wales. Lineth Beerensteyn is zoals verwacht nog niet fit genoeg voor een basisplaats, Miedema blijkt wel in staat om te starten en is aanvoerster in het Zwitserse Luzern. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige week haar rentree na een afwezigheid sinds begin april.
3 uur geledenLUZERN (ANP) - Enkele duizenden Oranjefans zijn vanuit het centrum van Luzern in een mars vertrokken naar het Allmend-stadion, waar de voetbalsters om 18.00 uur beginnen aan hun eerste EK-wedstrijd. De supportersbus van Oranje reed voorop met daarachter de Nederlandse fans. De Wales-bus volgde, met een grote groep in het rood geklede fans.
3 uur geleden