Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan een teleurstellend seizoen nog steeds met een tweede plaats in de Eredivisie afsluiten. De club miste kans op kans in het thuisduel met FC Utrecht, maar vierde uiteindelijk toch een zege (3-1).
Het goede nieuws voor Ajax kwam uit Eindhoven, waar PSV gelijkspeelde tegen sc Heerenveen (3-3). PSV heeft komende zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ aan 1 punt voldoende om zich als nummer 2 van de competitie voor de voorronden van de Champions League te kwalificeren.
Ajax sluit het seizoen af met een uitwedstrijd tegen het als vijfde geklasseerde FC Twente. De club uit Amsterdam kan ook nog als vierde eindigen. AZ heeft slechts 2 punten minder dan Ajax, dat derde staat. De nummer 3 van de Eredivisie mag aan de play-offs van de Europa League deelnemen, de nummer 4 start het Europese seizoen in de voorronden van de Conference League.
Slordig
Ajax was de afgelopen seizoenen succesvol onder leiding van Edwin van der Sar. Maar de algemeen directeur heeft dit seizoen veel aan krediet verspeeld bij een deel van de aanhang. De oud-doelman werd vlak voor het duel met FC Utrecht hard uitgefloten toen hij afscheid nam van reservedoelman Maarten Stekelenburg en assistent-trainer Michael Reiziger van Ajax.
Ajax creëerde veel kansen tegen FC Utrecht maar werkte net als de vorige wedstrijd tegen FC Groningen slordig af. Brian Brobbey, Dusan Tadic en Steven Bergwijn scoorden niet nadat ze alleen voor doelman Vasilis Barkas waren verschenen. Brobbey kopte voor rust ook nog op de paal.
Brobbey en Klaassen
Bergwijn schoot Ajax in de 20e minuut op voorsprong, na een goede actie van Jorrel Hato. De 17-jarige verdediger mocht zich ook aanrekenen dat Anastasios Douvikas de bezoekers in de 49e minuut op gelijke hoogte bracht. De Griek draaide eenvoudig weg bij Hato en maakte zijn achttiende competitietreffer.
Ajax bleef ook na de gelijkmaker grote kansen missen. Bergwijn, Brobbey en Kudus verzuimden te scoren. Brobbey trof in de 68e minuut wel doel, op aangeven van Kudus. Mike van der Hoorn kopte nog op de paal voor FC Utrecht voordat de ingevallen Klaassen het duel voor een groot deel besliste: 3-1.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
15 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
17 uur geleden