Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie

Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan een teleurstellend seizoen nog steeds met een tweede plaats in de Eredivisie afsluiten. De club miste kans op kans in het thuisduel met FC Utrecht, maar vierde uiteindelijk toch een zege (3-1).

Het goede nieuws voor Ajax kwam uit Eindhoven, waar PSV gelijkspeelde tegen sc Heerenveen (3-3). PSV heeft komende zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ aan 1 punt voldoende om zich als nummer 2 van de competitie voor de voorronden van de Champions League te kwalificeren.

Ajax sluit het seizoen af met een uitwedstrijd tegen het als vijfde geklasseerde FC Twente. De club uit Amsterdam kan ook nog als vierde eindigen. AZ heeft slechts 2 punten minder dan Ajax, dat derde staat. De nummer 3 van de Eredivisie mag aan de play-offs van de Europa League deelnemen, de nummer 4 start het Europese seizoen in de voorronden van de Conference League.

Slordig

Ajax was de afgelopen seizoenen succesvol onder leiding van Edwin van der Sar. Maar de algemeen directeur heeft dit seizoen veel aan krediet verspeeld bij een deel van de aanhang. De oud-doelman werd vlak voor het duel met FC Utrecht hard uitgefloten toen hij afscheid nam van reservedoelman Maarten Stekelenburg en assistent-trainer Michael Reiziger van Ajax.

Ajax creëerde veel kansen tegen FC Utrecht maar werkte net als de vorige wedstrijd tegen FC Groningen slordig af. Brian Brobbey, Dusan Tadic en Steven Bergwijn scoorden niet nadat ze alleen voor doelman Vasilis Barkas waren verschenen. Brobbey kopte voor rust ook nog op de paal.

Brobbey en Klaassen

Bergwijn schoot Ajax in de 20e minuut op voorsprong, na een goede actie van Jorrel Hato. De 17-jarige verdediger mocht zich ook aanrekenen dat Anastasios Douvikas de bezoekers in de 49e minuut op gelijke hoogte bracht. De Griek draaide eenvoudig weg bij Hato en maakte zijn achttiende competitietreffer.

Ajax bleef ook na de gelijkmaker grote kansen missen. Bergwijn, Brobbey en Kudus verzuimden te scoren. Brobbey trof in de 68e minuut wel doel, op aangeven van Kudus. Mike van der Hoorn kopte nog op de paal voor FC Utrecht voordat de ingevallen Klaassen het duel voor een groot deel besliste: 3-1.

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

8 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

11 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

11 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

14 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

15 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

16 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

16 uur geleden