Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie

Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan een teleurstellend seizoen nog steeds met een tweede plaats in de Eredivisie afsluiten. De club miste kans op kans in het thuisduel met FC Utrecht, maar vierde uiteindelijk toch een zege (3-1).

Het goede nieuws voor Ajax kwam uit Eindhoven, waar PSV gelijkspeelde tegen sc Heerenveen (3-3). PSV heeft komende zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ aan 1 punt voldoende om zich als nummer 2 van de competitie voor de voorronden van de Champions League te kwalificeren.

Ajax sluit het seizoen af met een uitwedstrijd tegen het als vijfde geklasseerde FC Twente. De club uit Amsterdam kan ook nog als vierde eindigen. AZ heeft slechts 2 punten minder dan Ajax, dat derde staat. De nummer 3 van de Eredivisie mag aan de play-offs van de Europa League deelnemen, de nummer 4 start het Europese seizoen in de voorronden van de Conference League.

Slordig

Ajax was de afgelopen seizoenen succesvol onder leiding van Edwin van der Sar. Maar de algemeen directeur heeft dit seizoen veel aan krediet verspeeld bij een deel van de aanhang. De oud-doelman werd vlak voor het duel met FC Utrecht hard uitgefloten toen hij afscheid nam van reservedoelman Maarten Stekelenburg en assistent-trainer Michael Reiziger van Ajax.

Ajax creëerde veel kansen tegen FC Utrecht maar werkte net als de vorige wedstrijd tegen FC Groningen slordig af. Brian Brobbey, Dusan Tadic en Steven Bergwijn scoorden niet nadat ze alleen voor doelman Vasilis Barkas waren verschenen. Brobbey kopte voor rust ook nog op de paal.

Brobbey en Klaassen

Bergwijn schoot Ajax in de 20e minuut op voorsprong, na een goede actie van Jorrel Hato. De 17-jarige verdediger mocht zich ook aanrekenen dat Anastasios Douvikas de bezoekers in de 49e minuut op gelijke hoogte bracht. De Griek draaide eenvoudig weg bij Hato en maakte zijn achttiende competitietreffer.

Ajax bleef ook na de gelijkmaker grote kansen missen. Bergwijn, Brobbey en Kudus verzuimden te scoren. Brobbey trof in de 68e minuut wel doel, op aangeven van Kudus. Mike van der Hoorn kopte nog op de paal voor FC Utrecht voordat de ingevallen Klaassen het duel voor een groot deel besliste: 3-1.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

2 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

6 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

6 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

6 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

8 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

8 uur geleden