Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie

Ajax heeft nog een kansje op de tweede plaats in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan een teleurstellend seizoen nog steeds met een tweede plaats in de Eredivisie afsluiten. De club miste kans op kans in het thuisduel met FC Utrecht, maar vierde uiteindelijk toch een zege (3-1).

Het goede nieuws voor Ajax kwam uit Eindhoven, waar PSV gelijkspeelde tegen sc Heerenveen (3-3). PSV heeft komende zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ aan 1 punt voldoende om zich als nummer 2 van de competitie voor de voorronden van de Champions League te kwalificeren.

Ajax sluit het seizoen af met een uitwedstrijd tegen het als vijfde geklasseerde FC Twente. De club uit Amsterdam kan ook nog als vierde eindigen. AZ heeft slechts 2 punten minder dan Ajax, dat derde staat. De nummer 3 van de Eredivisie mag aan de play-offs van de Europa League deelnemen, de nummer 4 start het Europese seizoen in de voorronden van de Conference League.

Slordig

Ajax was de afgelopen seizoenen succesvol onder leiding van Edwin van der Sar. Maar de algemeen directeur heeft dit seizoen veel aan krediet verspeeld bij een deel van de aanhang. De oud-doelman werd vlak voor het duel met FC Utrecht hard uitgefloten toen hij afscheid nam van reservedoelman Maarten Stekelenburg en assistent-trainer Michael Reiziger van Ajax.

Ajax creëerde veel kansen tegen FC Utrecht maar werkte net als de vorige wedstrijd tegen FC Groningen slordig af. Brian Brobbey, Dusan Tadic en Steven Bergwijn scoorden niet nadat ze alleen voor doelman Vasilis Barkas waren verschenen. Brobbey kopte voor rust ook nog op de paal.

Brobbey en Klaassen

Bergwijn schoot Ajax in de 20e minuut op voorsprong, na een goede actie van Jorrel Hato. De 17-jarige verdediger mocht zich ook aanrekenen dat Anastasios Douvikas de bezoekers in de 49e minuut op gelijke hoogte bracht. De Griek draaide eenvoudig weg bij Hato en maakte zijn achttiende competitietreffer.

Ajax bleef ook na de gelijkmaker grote kansen missen. Bergwijn, Brobbey en Kudus verzuimden te scoren. Brobbey trof in de 68e minuut wel doel, op aangeven van Kudus. Mike van der Hoorn kopte nog op de paal voor FC Utrecht voordat de ingevallen Klaassen het duel voor een groot deel besliste: 3-1.

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

5 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

5 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

7 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

8 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

9 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

10 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

12 uur geleden