Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het kampioensfeest wellicht nog even uitstellen. De koploper van de Eredivisie kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht niet verder dan een gelijkspel (1-1). Daardoor mag het zondag alleen feestvieren als het AZ verslaat en PSV zaterdag niet in eigen stadion van FC Groningen wint.

Als Ajax zondag op de geboortedag van Johan Cruijff geen kampioen wordt, dan is dat ook sneu voor de 7500 fans die in het kader van een Fieldlab-testevenement welkom zijn in de ArenA. De club uit Amsterdam speelt volgende week zondag een thuisduel met FC Emmen, vermoedelijk voor lege tribunes.

Ajax startte donderdag veelbelovend, met Mohammed Kudus en David Neres in plaats van Davy Klaassen en Antony. Dusan Tadic miste al in de 2e minuut een grote de kans op de openingstreffer. De Serviër probeerde doelman Eric Oelschlägel met een stiftballetje te verrassen maar zijn inzet was te zacht. FC Utrecht verdedigde compact en probeerde met de snelle spits Gyrano Kerk te counteren. Die tactiek leverde in de 13e minuut een doelpunt op.

Onnodige sliding

Nicolás Tagliafico gleed met een onnodige sliding Kerk onderuit. Arbiter Allard Lindhout floot niet meteen voor een penalty, maar wees even later alsnog naar de strafschopstip nadat de videoscheidsrechter hem had gevraagd nog eens goed op het televisiescherm naast het speelveld te gaan kijken. Simon Gustafson eiste de penalty op en schoot beheerst raak (0-1). Eenmaal op achterstand had Ajax het lastig met FC Utrecht, dat niet alleen goed verdedigde maar ook stevig duelleerde.

Kudus was opnieuw niet de voetballer die voor zijn knieblessure op weg leek om een van de revelaties van de Eredivisie te worden. Ook Neres had het lastig. De Braziliaan miste een grote kans op de gelijkmaker, oog in oog met Oelschlägel die met een snoekduik ook Sébastien Haller van scoren hield. Trainer Erik ten Hag keek het nog even aan in de openingsfase van de tweede helft. Maar na 55 minuten haalde hij Kudus en Neres naar de kant voor Klaassen en Antony.

Klaassen leek al snel gelijk te maken, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel terwijl het er veel van weg had dat Mark van der Maarel nog net een beetje achter hem stond. FC Utrecht verscheen in de tweede helft nauwelijks meer op de helft van Ajax en ontsnapte toen Edson Álvarez op de lat kopte. De Mexicaan trof in de 70e minuut wel doel (1-1). Tijdens een slotoffensief kwam Klaassen nog het dichtst bij de 2-1.

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

1 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

5 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

5 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

6 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

6 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

6 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden