Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het kampioensfeest wellicht nog even uitstellen. De koploper van de Eredivisie kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht niet verder dan een gelijkspel (1-1). Daardoor mag het zondag alleen feestvieren als het AZ verslaat en PSV zaterdag niet in eigen stadion van FC Groningen wint.

Als Ajax zondag op de geboortedag van Johan Cruijff geen kampioen wordt, dan is dat ook sneu voor de 7500 fans die in het kader van een Fieldlab-testevenement welkom zijn in de ArenA. De club uit Amsterdam speelt volgende week zondag een thuisduel met FC Emmen, vermoedelijk voor lege tribunes.

Ajax startte donderdag veelbelovend, met Mohammed Kudus en David Neres in plaats van Davy Klaassen en Antony. Dusan Tadic miste al in de 2e minuut een grote de kans op de openingstreffer. De Serviër probeerde doelman Eric Oelschlägel met een stiftballetje te verrassen maar zijn inzet was te zacht. FC Utrecht verdedigde compact en probeerde met de snelle spits Gyrano Kerk te counteren. Die tactiek leverde in de 13e minuut een doelpunt op.

Onnodige sliding

Nicolás Tagliafico gleed met een onnodige sliding Kerk onderuit. Arbiter Allard Lindhout floot niet meteen voor een penalty, maar wees even later alsnog naar de strafschopstip nadat de videoscheidsrechter hem had gevraagd nog eens goed op het televisiescherm naast het speelveld te gaan kijken. Simon Gustafson eiste de penalty op en schoot beheerst raak (0-1). Eenmaal op achterstand had Ajax het lastig met FC Utrecht, dat niet alleen goed verdedigde maar ook stevig duelleerde.

Kudus was opnieuw niet de voetballer die voor zijn knieblessure op weg leek om een van de revelaties van de Eredivisie te worden. Ook Neres had het lastig. De Braziliaan miste een grote kans op de gelijkmaker, oog in oog met Oelschlägel die met een snoekduik ook Sébastien Haller van scoren hield. Trainer Erik ten Hag keek het nog even aan in de openingsfase van de tweede helft. Maar na 55 minuten haalde hij Kudus en Neres naar de kant voor Klaassen en Antony.

Klaassen leek al snel gelijk te maken, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel terwijl het er veel van weg had dat Mark van der Maarel nog net een beetje achter hem stond. FC Utrecht verscheen in de tweede helft nauwelijks meer op de helft van Ajax en ontsnapte toen Edson Álvarez op de lat kopte. De Mexicaan trof in de 70e minuut wel doel (1-1). Tijdens een slotoffensief kwam Klaassen nog het dichtst bij de 2-1.

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

7 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

10 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

12 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

13 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

13 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

15 uur geleden