Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het kampioensfeest wellicht nog even uitstellen. De koploper van de Eredivisie kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht niet verder dan een gelijkspel (1-1). Daardoor mag het zondag alleen feestvieren als het AZ verslaat en PSV zaterdag niet in eigen stadion van FC Groningen wint.

Als Ajax zondag op de geboortedag van Johan Cruijff geen kampioen wordt, dan is dat ook sneu voor de 7500 fans die in het kader van een Fieldlab-testevenement welkom zijn in de ArenA. De club uit Amsterdam speelt volgende week zondag een thuisduel met FC Emmen, vermoedelijk voor lege tribunes.

Ajax startte donderdag veelbelovend, met Mohammed Kudus en David Neres in plaats van Davy Klaassen en Antony. Dusan Tadic miste al in de 2e minuut een grote de kans op de openingstreffer. De Serviër probeerde doelman Eric Oelschlägel met een stiftballetje te verrassen maar zijn inzet was te zacht. FC Utrecht verdedigde compact en probeerde met de snelle spits Gyrano Kerk te counteren. Die tactiek leverde in de 13e minuut een doelpunt op.

Onnodige sliding

Nicolás Tagliafico gleed met een onnodige sliding Kerk onderuit. Arbiter Allard Lindhout floot niet meteen voor een penalty, maar wees even later alsnog naar de strafschopstip nadat de videoscheidsrechter hem had gevraagd nog eens goed op het televisiescherm naast het speelveld te gaan kijken. Simon Gustafson eiste de penalty op en schoot beheerst raak (0-1). Eenmaal op achterstand had Ajax het lastig met FC Utrecht, dat niet alleen goed verdedigde maar ook stevig duelleerde.

Kudus was opnieuw niet de voetballer die voor zijn knieblessure op weg leek om een van de revelaties van de Eredivisie te worden. Ook Neres had het lastig. De Braziliaan miste een grote kans op de gelijkmaker, oog in oog met Oelschlägel die met een snoekduik ook Sébastien Haller van scoren hield. Trainer Erik ten Hag keek het nog even aan in de openingsfase van de tweede helft. Maar na 55 minuten haalde hij Kudus en Neres naar de kant voor Klaassen en Antony.

Klaassen leek al snel gelijk te maken, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel terwijl het er veel van weg had dat Mark van der Maarel nog net een beetje achter hem stond. FC Utrecht verscheen in de tweede helft nauwelijks meer op de helft van Ajax en ontsnapte toen Edson Álvarez op de lat kopte. De Mexicaan trof in de 70e minuut wel doel (1-1). Tijdens een slotoffensief kwam Klaassen nog het dichtst bij de 2-1.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

4 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

5 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

6 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

6 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

8 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

8 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

8 uur geleden