Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

Ajax heeft niet in eigen hand of het zondag al kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het kampioensfeest wellicht nog even uitstellen. De koploper van de Eredivisie kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht niet verder dan een gelijkspel (1-1). Daardoor mag het zondag alleen feestvieren als het AZ verslaat en PSV zaterdag niet in eigen stadion van FC Groningen wint.

Als Ajax zondag op de geboortedag van Johan Cruijff geen kampioen wordt, dan is dat ook sneu voor de 7500 fans die in het kader van een Fieldlab-testevenement welkom zijn in de ArenA. De club uit Amsterdam speelt volgende week zondag een thuisduel met FC Emmen, vermoedelijk voor lege tribunes.

Ajax startte donderdag veelbelovend, met Mohammed Kudus en David Neres in plaats van Davy Klaassen en Antony. Dusan Tadic miste al in de 2e minuut een grote de kans op de openingstreffer. De Serviër probeerde doelman Eric Oelschlägel met een stiftballetje te verrassen maar zijn inzet was te zacht. FC Utrecht verdedigde compact en probeerde met de snelle spits Gyrano Kerk te counteren. Die tactiek leverde in de 13e minuut een doelpunt op.

Onnodige sliding

Nicolás Tagliafico gleed met een onnodige sliding Kerk onderuit. Arbiter Allard Lindhout floot niet meteen voor een penalty, maar wees even later alsnog naar de strafschopstip nadat de videoscheidsrechter hem had gevraagd nog eens goed op het televisiescherm naast het speelveld te gaan kijken. Simon Gustafson eiste de penalty op en schoot beheerst raak (0-1). Eenmaal op achterstand had Ajax het lastig met FC Utrecht, dat niet alleen goed verdedigde maar ook stevig duelleerde.

Kudus was opnieuw niet de voetballer die voor zijn knieblessure op weg leek om een van de revelaties van de Eredivisie te worden. Ook Neres had het lastig. De Braziliaan miste een grote kans op de gelijkmaker, oog in oog met Oelschlägel die met een snoekduik ook Sébastien Haller van scoren hield. Trainer Erik ten Hag keek het nog even aan in de openingsfase van de tweede helft. Maar na 55 minuten haalde hij Kudus en Neres naar de kant voor Klaassen en Antony.

Klaassen leek al snel gelijk te maken, maar zijn treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel terwijl het er veel van weg had dat Mark van der Maarel nog net een beetje achter hem stond. FC Utrecht verscheen in de tweede helft nauwelijks meer op de helft van Ajax en ontsnapte toen Edson Álvarez op de lat kopte. De Mexicaan trof in de 70e minuut wel doel (1-1). Tijdens een slotoffensief kwam Klaassen nog het dichtst bij de 2-1.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

3 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

6 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

6 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

9 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

11 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

12 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden