Ajax heeft Kudus terug maar moet Berghuis mogelijk missen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis mist zaterdag mogelijk de thuiswedstrijd van Ajax tegen AZ. De international haakte zondag geblesseerd af tijdens de na strafschoppen verloren bekerfinale met PSV. Hij heeft afgelopen week niet aan de groepstraining deelgenomen maar een speciaal programma afgewerkt.
Mohammed Kudus keert terug in de selectie van Ajax. "Voor hem kwam de bekerfinale te vroeg maar hij heeft daarna wel alle trainingen met de groep meegedaan en is weer beschikbaar", vertelt trainer John Heitinga. "Devyne Rensch viel zondag in De Kuip in en is goed uit de strijd gekomen. Hij had maandag geen reactie. Dus hij heeft deze week ook gewoon volledig met de groep getraind."
Ajax staat derde in de Eredivisie, met slechts 2 punten meer dan AZ. De club uit Amsterdam kijkt ook naar boven. De achterstand op het als tweede geklasseerde PSV bedraagt 3 punten. De nummer 2 van de Eredivisie mag volgend seizoen aan de voorronden van de Champions League deelnemen. De nummer 3 plaatst zich voor de play-offs van de Europa League en de nummer 4 begint het Europese voetbaljaar in de derde voorronde van de Conference League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
40 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
50 minuten geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
8 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
9 uur geleden