Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft Franse spits Haller vrijwel binnen

Ajax heeft Franse spits Haller vrijwel binnen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Sébastien Haller nagenoeg afgerond. De Fransman komt over van West Ham United en tekent snel een contract voor 4,5 jaar.

De 26-jarige Haller is al in Amsterdam, waar hij medisch is gekeurd. Ajax hoopt donderdagavond laat of vrijdagochtend vroeg de transfer van minimaal 20 miljoen euro definitief af te ronden. Ajax zal dan als beursgenoteerde club ook de exacte financiële details van de overgang geven.

Trainer Erik ten Hag hoopt dat Haller vrijdag vanaf 10.30 uur meetraint. Haller is zondag speelgerechtigd voor de topper tegen PSV als hij voor 12.00 uur is ingeschreven bij de KNVB.

FC Utrecht

Haller is een goede bekende van Ten Hag, die de spits zag opbloeien bij FC Utrecht. De centrumspits presteerde vervolgens zo goed bij Eintracht Frankfurt dat West Ham United anderhalf jaar geleden maar liefst 50 miljoen euro voor hem over had. Haller kreeg dit seizoen in 16 van de 17 duels in de Premier League speeltijd, maar mag toch vertrekken bij de club uit Londen.

Haller gaat mogelijk de recordboeken in. Daley Blind was tot nu toe de duurste aankoop ooit van Ajax en daarmee van alle eredivisieclubs, met een transfersom van 16 miljoen en bonussen die kunnen oplopen tot 21 miljoen euro. Als Antony succesvol is in Amsterdam, ontvangt São Paulo uiteindelijk ook 21 miljoen euro voor hem.

Ajax

Ajax zocht afgelopen zomer vergeefs naar een centrumspits. De club scoorde er in de Eredivisie met 52 doelpunten in 14 duels lustig op los maar werd in de groepsfase van de Champions League uitgeschakeld, mede omdat het te moeizaam tot scoren kwam. Koploper Ajax voelt in de Eredivisie inmiddels de hete adem in de nek van PSV, dat tot één punt is genaderd. De club uit Amsterdam is er alles aan gelegen om zich dit seizoen met de landstitel weer rechtstreeks te plaatsen voor de lucratieve Champions League.

De kans bestaat dat Ajax de transfersom voor Haller over meerdere jaren mag spreiden. De club uit Amsterdam is hard geraakt door de coronacrisis en verliest dit seizoen alleen al zo'n 45 miljoen euro aan inkomsten uit recettes. Voor Traoré en Brobbey is de komst van Haller waarschijnlijk minder goed nieuws. Beide jonge aanvallers hebben er een geduchte concurrent bij als ze weer fit zijn. Ajax weet ook niet wat het aan Brobbey heeft, want de spits heeft zijn aflopende contract nog niet verlengd.

Haller is niet de eerste speler die bij Ajax met Ten Hag wordt herenigd. Quincy Promes, Zakaria Labyad en Sean Klaiber gingen hem voor.

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

9 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

16 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

17 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

17 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

17 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

18 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

1 dag geleden