Ajax heeft Braziliaanse aanvaller Antony bijna binnen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Braziliaanse aanvaller Antony bijna binnen. De landskampioen is nagenoeg akkoord met São Paulo over een transfer van de 19-jarige jeugdinternational. Antony komt komende zomer naar Amsterdam en wordt de duurste aankoop ooit van de koploper van de eredivisie.
Volgens Braziliaanse media betaalt Ajax ruim 22 miljoen euro voor een van de grootste talenten van de Braziliaanse competitie. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft ook nog eens de transferrechten voor David Neres afgekocht. De totale deal zou zo'n 29 miljoen euro bedragen. Ajax meldt de transfer pas als alle formaliteiten zijn afgerond.
Ajax nam Neres drie jaar geleden over van São Paulo. Tijdens die onderhandelingen werd afgesproken dat de Braziliaanse club 20 procent van de transfersom zou krijgen als Neres ooit wordt verkocht. Daar moet São Paulo nu vanaf zien.
Komende zomer
São Paulo verkeert in financiële problemen. Toch ging de club vorige maand niet akkoord met een bod van Ajax op Antony. Ook Borussia Dortmund en Manchester City slaagden er niet in de snelle buitenspeler in te lijven. Ajax wilde de jonge aanvaller in het voorjaar al laten wennen aan zijn nieuwe omgeving in Amsterdam. Nu komt hij pas komende zomer en speelt hij zaterdag met São Paulo tegen Corinthians.
Ajax maakte afgelopen week bekend dat Hakim Ziyech na dit seizoen voor maximaal 44 miljoen euro naar Chelsea vertrekt. Directeur voetbalzaken Overmars is achter de schermen druk bezig een goede selectie samen te stellen voor het volgende voetbaljaar. Hij staat voor een drukke zomer, want doelman André Onana, Nicolás Tagliafico, Donny van de Beek, Sergiño Dest en Neres hebben zich ook in belangstelling van verschillende clubs gespeeld.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
45 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
16 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
18 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
18 uur geleden