Ajax heeft Braziliaanse aanvaller Antony bijna binnen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Braziliaanse aanvaller Antony bijna binnen. De landskampioen is nagenoeg akkoord met São Paulo over een transfer van de 19-jarige jeugdinternational. Antony komt komende zomer naar Amsterdam en wordt de duurste aankoop ooit van de koploper van de eredivisie.
Volgens Braziliaanse media betaalt Ajax ruim 22 miljoen euro voor een van de grootste talenten van de Braziliaanse competitie. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft ook nog eens de transferrechten voor David Neres afgekocht. De totale deal zou zo'n 29 miljoen euro bedragen. Ajax meldt de transfer pas als alle formaliteiten zijn afgerond.
Ajax nam Neres drie jaar geleden over van São Paulo. Tijdens die onderhandelingen werd afgesproken dat de Braziliaanse club 20 procent van de transfersom zou krijgen als Neres ooit wordt verkocht. Daar moet São Paulo nu vanaf zien.
Komende zomer
São Paulo verkeert in financiële problemen. Toch ging de club vorige maand niet akkoord met een bod van Ajax op Antony. Ook Borussia Dortmund en Manchester City slaagden er niet in de snelle buitenspeler in te lijven. Ajax wilde de jonge aanvaller in het voorjaar al laten wennen aan zijn nieuwe omgeving in Amsterdam. Nu komt hij pas komende zomer en speelt hij zaterdag met São Paulo tegen Corinthians.
Ajax maakte afgelopen week bekend dat Hakim Ziyech na dit seizoen voor maximaal 44 miljoen euro naar Chelsea vertrekt. Directeur voetbalzaken Overmars is achter de schermen druk bezig een goede selectie samen te stellen voor het volgende voetbaljaar. Hij staat voor een drukke zomer, want doelman André Onana, Nicolás Tagliafico, Donny van de Beek, Sergiño Dest en Neres hebben zich ook in belangstelling van verschillende clubs gespeeld.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden