Ajax heeft Braziliaanse aanvaller Antony bijna binnen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Braziliaanse aanvaller Antony bijna binnen. De landskampioen is nagenoeg akkoord met São Paulo over een transfer van de 19-jarige jeugdinternational. Antony komt komende zomer naar Amsterdam en wordt de duurste aankoop ooit van de koploper van de eredivisie.
Volgens Braziliaanse media betaalt Ajax ruim 22 miljoen euro voor een van de grootste talenten van de Braziliaanse competitie. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft ook nog eens de transferrechten voor David Neres afgekocht. De totale deal zou zo'n 29 miljoen euro bedragen. Ajax meldt de transfer pas als alle formaliteiten zijn afgerond.
Ajax nam Neres drie jaar geleden over van São Paulo. Tijdens die onderhandelingen werd afgesproken dat de Braziliaanse club 20 procent van de transfersom zou krijgen als Neres ooit wordt verkocht. Daar moet São Paulo nu vanaf zien.
Komende zomer
São Paulo verkeert in financiële problemen. Toch ging de club vorige maand niet akkoord met een bod van Ajax op Antony. Ook Borussia Dortmund en Manchester City slaagden er niet in de snelle buitenspeler in te lijven. Ajax wilde de jonge aanvaller in het voorjaar al laten wennen aan zijn nieuwe omgeving in Amsterdam. Nu komt hij pas komende zomer en speelt hij zaterdag met São Paulo tegen Corinthians.
Ajax maakte afgelopen week bekend dat Hakim Ziyech na dit seizoen voor maximaal 44 miljoen euro naar Chelsea vertrekt. Directeur voetbalzaken Overmars is achter de schermen druk bezig een goede selectie samen te stellen voor het volgende voetbaljaar. Hij staat voor een drukke zomer, want doelman André Onana, Nicolás Tagliafico, Donny van de Beek, Sergiño Dest en Neres hebben zich ook in belangstelling van verschillende clubs gespeeld.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
13 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
14 uur geleden