Ajax heeft beschermde status bij loting voorronden Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax geniet woensdagmiddag een geplaatste status tijdens de loting voor de tweede voorronde van de Europa League. De ploeg van de nieuwe Italiaanse coach Francesco Farioli stuit mogelijk op Kilmarnock, Maccabi Petah-Tikva, Pafos FC, Paksi, Panathinaikos, Silkeborg IF, Tobol Kustanai, Vojvodina Novi Sad of Wisla Krakau.
Ajax ontloopt Sporting Braga, Trabzonspor, Molde FK, Sheriff Tiraspol, Rapid Wien, NK Rijeka, Cercle Brugge en NK Maribor. De club uit Amsterdam eindigde het afgelopen seizoen als vijfde in de Eredivisie en moet zich via twee voorronden en play-offs plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League, dat een nieuw format heeft gekregen.
De nieuwe editie van de Europa League telt 36 deelnemers in een grote poule. Elk team speelt tegen acht verschillende tegenstanders, vier keer voor eigen publiek en viermaal op vreemde bodem. De beste acht ploegen van de ranglijst plaatsen zich rechtstreeks voor de achtste finales. De nummers 9 tot en met 24 spelen play-offs en de acht winnaars gaan vervolgens ook naar de achtste finales. Vanaf de achtste finales tot aan de finale blijft het gebruikelijke knock-outsysteem bestaan.
De wedstrijden van de tweede voorronde van de Europa League worden op 25 juli en 1 augustus gespeeld.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
8 uur geleden