Ajax heeft Antony voorlopig niet terug
AMSTERDAM (ANP) - Antony sluit voorlopig nog niet aan bij Ajax. De aanvaller heeft zich met Brazilië geplaatst voor de kwartfinales van het olympisch voetbaltoernooi.
Brazilië was in het derde en laatste groepsduel te sterk voor Saoedi-Arabië (3-1). Aanvaller Richarlison scoorde tweemaal. Antony werd in de rust gewisseld. De finale van het olympisch voetbaltoernooi staat 7 augustus op het programma. Ajax strijdt die dag met PSV om de Johan Cruijff Schaal. Ajax heeft met David Neres en Steven Berghuis twee alternatieven voor de positie rechts voorin.
Brazilië stuit zaterdag in de kwartfinales op Egypte. De overige kwartfinales zijn: Spanje - Ivoorkust, Japan - Nieuw-Zeeland en Zuid-Korea - Mexico. Argentinië en Frankrijk slaagden er niet in een plaats bij de laatste acht te bemachtigen. Argentinië speelde woensdag gelijk tegen Spanje (1-1). Frankrijk ging hard onderuit tegen Japan (0-4). Ook Duitsland ontbreekt na het gelijkspel tegen Ivoorkust (1-1) in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
56 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
57 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
57 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar. De uitwedstrijd tegen Polen in Warschau eindigde in 1-1. Twee maanden geleden speelden Nederland en Polen in Rotterdam ook al met 1-1 gelijk.
2 uur geleden