Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft aan doelpunt Timber voldoende in Tilburg

Ajax heeft aan doelpunt Timber voldoende in Tilburg

TILBURG (ANP) - Met heel veel moeite heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Willem II gewonnen: 0-1. Centrale verdediger Jurriën Timber maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd, na fraai voorbereidend werk van Antony.

Ajax verstevigde met de benauwde zege de koppositie van de Eredivisie. PSV, nummer 2 van de ranglijst, begint zondag met een achterstand van 8 punten aan de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

Het regende en waaide in Tilburg en de spelers van Ajax maakten bij lange na niet zoveel plezier met elkaar als in de laatste wedstrijden. Trainer Erik ten Hag had bij het formeren van zijn basisformatie geen rekening gehouden met het uitduel van woensdag met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Hij koos voor de ploeg die afgelopen zondag de basis legde voor een ruime zege op FC Twente (5-0).

Achterstand

Ajax opende slordig en had zomaar op achterstand kunnen komen nadat Daley Blind in de fout was gegaan. Jizz Hornkamp raakte de bal maar half en schoot naast. Willem II vocht voor wat het waard was, aangemoedigd door luidruchtige supporters in een eindelijk weer vol stadion. Ajax werd pas in de slotfase van de eerste helft gevaarlijk. Antony schoot rakelings naast en doelman Timon Wellenreuther redde stijlvol op een schot van Timber.

Ajax leed steeds puntenverlies in de vorige vijf competitiewedstrijden waarin het voor rust niet wist te scoren. Dusan Tadic leek zijn club uit Amsterdam in de openingsfase van de tweede helft op voorsprong te schieten. Maar na lang kijken, oordeelde de videoscheidsrechter dat Antony een paar centimeter buitenspel stond toen Ajax de aanval aan het opzetten was.

Paal

Na het afgekeurde doelpunt van Tadic schakelde Ajax over naar een hoger tempo. Davy Klaassen miste een riante kans op de openingstreffer voordat hij naar de kant moest voor Danilo, die naast Sébastien Haller in de spits ging spelen. De ingevallen Braziliaan stond nog maar net in het veld toen hij de paal raakte. Uiteindelijk was het Timber die op het drassige veld voor opluchting zorgde bij Ajax. Hij scoorde op aangeven van Antony, die zijn assist als een doelpunt vierde.

Zo bleef Ajax voor de 26e keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. Dat is een verbetering van een record dat de club in 1994 en 1995 onder trainer Louis van Gaal vestigde. Coach Ten Hag zat in Tilburg voor de 200e keer tijdens een wedstrijd van Ajax op de bank. Hij vierde zijn 149e zege met de club uit Amsterdam. Met Ten Hag op de bank kwam Ajax tot dusver 556 keer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

6 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

7 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

7 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

9 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

11 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

15 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

15 uur geleden