Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft aan doelpunt Timber voldoende in Tilburg

Ajax heeft aan doelpunt Timber voldoende in Tilburg

TILBURG (ANP) - Met heel veel moeite heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Willem II gewonnen: 0-1. Centrale verdediger Jurriën Timber maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd, na fraai voorbereidend werk van Antony.

Ajax verstevigde met de benauwde zege de koppositie van de Eredivisie. PSV, nummer 2 van de ranglijst, begint zondag met een achterstand van 8 punten aan de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

Het regende en waaide in Tilburg en de spelers van Ajax maakten bij lange na niet zoveel plezier met elkaar als in de laatste wedstrijden. Trainer Erik ten Hag had bij het formeren van zijn basisformatie geen rekening gehouden met het uitduel van woensdag met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Hij koos voor de ploeg die afgelopen zondag de basis legde voor een ruime zege op FC Twente (5-0).

Achterstand

Ajax opende slordig en had zomaar op achterstand kunnen komen nadat Daley Blind in de fout was gegaan. Jizz Hornkamp raakte de bal maar half en schoot naast. Willem II vocht voor wat het waard was, aangemoedigd door luidruchtige supporters in een eindelijk weer vol stadion. Ajax werd pas in de slotfase van de eerste helft gevaarlijk. Antony schoot rakelings naast en doelman Timon Wellenreuther redde stijlvol op een schot van Timber.

Ajax leed steeds puntenverlies in de vorige vijf competitiewedstrijden waarin het voor rust niet wist te scoren. Dusan Tadic leek zijn club uit Amsterdam in de openingsfase van de tweede helft op voorsprong te schieten. Maar na lang kijken, oordeelde de videoscheidsrechter dat Antony een paar centimeter buitenspel stond toen Ajax de aanval aan het opzetten was.

Paal

Na het afgekeurde doelpunt van Tadic schakelde Ajax over naar een hoger tempo. Davy Klaassen miste een riante kans op de openingstreffer voordat hij naar de kant moest voor Danilo, die naast Sébastien Haller in de spits ging spelen. De ingevallen Braziliaan stond nog maar net in het veld toen hij de paal raakte. Uiteindelijk was het Timber die op het drassige veld voor opluchting zorgde bij Ajax. Hij scoorde op aangeven van Antony, die zijn assist als een doelpunt vierde.

Zo bleef Ajax voor de 26e keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. Dat is een verbetering van een record dat de club in 1994 en 1995 onder trainer Louis van Gaal vestigde. Coach Ten Hag zat in Tilburg voor de 200e keer tijdens een wedstrijd van Ajax op de bank. Hij vierde zijn 149e zege met de club uit Amsterdam. Met Ten Hag op de bank kwam Ajax tot dusver 556 keer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

46 minuten geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

11 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

11 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

11 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

20 uur geleden