Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax heeft aan doelpunt Timber voldoende in Tilburg

Ajax heeft aan doelpunt Timber voldoende in Tilburg

TILBURG (ANP) - Met heel veel moeite heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Willem II gewonnen: 0-1. Centrale verdediger Jurriën Timber maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd, na fraai voorbereidend werk van Antony.

Ajax verstevigde met de benauwde zege de koppositie van de Eredivisie. PSV, nummer 2 van de ranglijst, begint zondag met een achterstand van 8 punten aan de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

Het regende en waaide in Tilburg en de spelers van Ajax maakten bij lange na niet zoveel plezier met elkaar als in de laatste wedstrijden. Trainer Erik ten Hag had bij het formeren van zijn basisformatie geen rekening gehouden met het uitduel van woensdag met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Hij koos voor de ploeg die afgelopen zondag de basis legde voor een ruime zege op FC Twente (5-0).

Achterstand

Ajax opende slordig en had zomaar op achterstand kunnen komen nadat Daley Blind in de fout was gegaan. Jizz Hornkamp raakte de bal maar half en schoot naast. Willem II vocht voor wat het waard was, aangemoedigd door luidruchtige supporters in een eindelijk weer vol stadion. Ajax werd pas in de slotfase van de eerste helft gevaarlijk. Antony schoot rakelings naast en doelman Timon Wellenreuther redde stijlvol op een schot van Timber.

Ajax leed steeds puntenverlies in de vorige vijf competitiewedstrijden waarin het voor rust niet wist te scoren. Dusan Tadic leek zijn club uit Amsterdam in de openingsfase van de tweede helft op voorsprong te schieten. Maar na lang kijken, oordeelde de videoscheidsrechter dat Antony een paar centimeter buitenspel stond toen Ajax de aanval aan het opzetten was.

Paal

Na het afgekeurde doelpunt van Tadic schakelde Ajax over naar een hoger tempo. Davy Klaassen miste een riante kans op de openingstreffer voordat hij naar de kant moest voor Danilo, die naast Sébastien Haller in de spits ging spelen. De ingevallen Braziliaan stond nog maar net in het veld toen hij de paal raakte. Uiteindelijk was het Timber die op het drassige veld voor opluchting zorgde bij Ajax. Hij scoorde op aangeven van Antony, die zijn assist als een doelpunt vierde.

Zo bleef Ajax voor de 26e keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. Dat is een verbetering van een record dat de club in 1994 en 1995 onder trainer Louis van Gaal vestigde. Coach Ten Hag zat in Tilburg voor de 200e keer tijdens een wedstrijd van Ajax op de bank. Hij vierde zijn 149e zege met de club uit Amsterdam. Met Ten Hag op de bank kwam Ajax tot dusver 556 keer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

5 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

7 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

7 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

9 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

20 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

21 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

23 uur geleden