Ajax haalt uit tegen SC Cambuur: 9-0
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur benut om verder aan het doelsaldo te werken. De kampioen zegevierde met 9-0 in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax leidde bij rust al met 4-0, met dank aan doelpunten van Jurriën Timber, Steven Berghuis, Noussair Mazraoui en David Neres. Na rust lieten Dusan Tadic, Mohamed Daramy, Sébastien Haller, Danilo en opnieuw Neres de score verder oplopen.
Bij Ajax ontbraken de geblesseerde Davy Klaassen en Maarten Stekelenburg. Devyne Resch maakte ook geen deel uit van de selectie. Trainer Erik ten Hag vertelde voor de wedstrijd dat hij zoveel als mogelijk spelers fit en tevreden wil houden. Hij gaf Nicolás Tagliafico een Neres een basisplaats en liet Daramy, Kenneth Taylor, Danilo en Perr Schuurs invallen.
Ajax staat door de monsterzege weer even aan kop van de Eredivisie. PSV neemt die positie weer over als het zondag van Feyenoord wint.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
17 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
17 uur geleden