Ajax haalt uit tegen SC Cambuur: 9-0
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur benut om verder aan het doelsaldo te werken. De kampioen zegevierde met 9-0 in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax leidde bij rust al met 4-0, met dank aan doelpunten van Jurriën Timber, Steven Berghuis, Noussair Mazraoui en David Neres. Na rust lieten Dusan Tadic, Mohamed Daramy, Sébastien Haller, Danilo en opnieuw Neres de score verder oplopen.
Bij Ajax ontbraken de geblesseerde Davy Klaassen en Maarten Stekelenburg. Devyne Resch maakte ook geen deel uit van de selectie. Trainer Erik ten Hag vertelde voor de wedstrijd dat hij zoveel als mogelijk spelers fit en tevreden wil houden. Hij gaf Nicolás Tagliafico een Neres een basisplaats en liet Daramy, Kenneth Taylor, Danilo en Perr Schuurs invallen.
Ajax staat door de monsterzege weer even aan kop van de Eredivisie. PSV neemt die positie weer over als het zondag van Feyenoord wint.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
32 minuten geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
21 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geleden