Ajax haalt in Champions League met 4-0 uit tegen Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Een ontketend Ajax heeft Borussia Dortmund naar een grote nederlaag in de Champions League gespeeld. De club uit Amsterdam zegevierde met maar liefst 4-0 en is halverwege de groepsfase al heel dichtbij de achtste finales gekomen.
Ajax leidt groep C met 9 punten. Borussia Dortmund volgt met 6 punten. Sporting Portugal (3 punten) en Besiktas (0 punten) zijn de koploper van de Eredivisie al aardig uit het zicht verloren. Ajax koestert na drie groepsduels een riant doelsaldo van 11-1.
Het elftal van trainer Erik ten Hag kwam in de 11e minuut aan de leiding toen Marco Reus een schot van Dusan Tadic tot achter zijn eigen doelman verlengde. Daley Blind verdubbelde in de 25e minuut de voorsprong, op aangeven van Sébastien Haller. Ajax had voor rust nog veel vaker kunnen scoren. Maar Antony, Haller, Steven Berghuis en Ryan Gravenberch troffen geen doel.
Antony en Haller scoorden na rust voor de thuisclub. Erling Haaland, de gevreesde spits van Dortmund, verscheen drie keer gevaarlijk voor het doel van Ajax maar kon de goed keepende Remko Pasveer niet passeren.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
12 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden