Ajax haalt in Champions League met 4-0 uit tegen Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Een ontketend Ajax heeft Borussia Dortmund naar een grote nederlaag in de Champions League gespeeld. De club uit Amsterdam zegevierde met maar liefst 4-0 en is halverwege de groepsfase al heel dichtbij de achtste finales gekomen.
Ajax leidt groep C met 9 punten. Borussia Dortmund volgt met 6 punten. Sporting Portugal (3 punten) en Besiktas (0 punten) zijn de koploper van de Eredivisie al aardig uit het zicht verloren. Ajax koestert na drie groepsduels een riant doelsaldo van 11-1.
Het elftal van trainer Erik ten Hag kwam in de 11e minuut aan de leiding toen Marco Reus een schot van Dusan Tadic tot achter zijn eigen doelman verlengde. Daley Blind verdubbelde in de 25e minuut de voorsprong, op aangeven van Sébastien Haller. Ajax had voor rust nog veel vaker kunnen scoren. Maar Antony, Haller, Steven Berghuis en Ryan Gravenberch troffen geen doel.
Antony en Haller scoorden na rust voor de thuisclub. Erling Haaland, de gevreesde spits van Dortmund, verscheen drie keer gevaarlijk voor het doel van Ajax maar kon de goed keepende Remko Pasveer niet passeren.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
21 uur geleden