Ajax haalt in Champions League met 4-0 uit tegen Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Een ontketend Ajax heeft Borussia Dortmund naar een grote nederlaag in de Champions League gespeeld. De club uit Amsterdam zegevierde met maar liefst 4-0 en is halverwege de groepsfase al heel dichtbij de achtste finales gekomen.
Ajax leidt groep C met 9 punten. Borussia Dortmund volgt met 6 punten. Sporting Portugal (3 punten) en Besiktas (0 punten) zijn de koploper van de Eredivisie al aardig uit het zicht verloren. Ajax koestert na drie groepsduels een riant doelsaldo van 11-1.
Het elftal van trainer Erik ten Hag kwam in de 11e minuut aan de leiding toen Marco Reus een schot van Dusan Tadic tot achter zijn eigen doelman verlengde. Daley Blind verdubbelde in de 25e minuut de voorsprong, op aangeven van Sébastien Haller. Ajax had voor rust nog veel vaker kunnen scoren. Maar Antony, Haller, Steven Berghuis en Ryan Gravenberch troffen geen doel.
Antony en Haller scoorden na rust voor de thuisclub. Erling Haaland, de gevreesde spits van Dortmund, verscheen drie keer gevaarlijk voor het doel van Ajax maar kon de goed keepende Remko Pasveer niet passeren.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geleden