'Ajax haalt Ghanese aanvaller Kudus voor 9 miljoen euro'
KOPENHAGEN (ANP) - Ajax haalt de Ghanese aanvaller Mohammed Kudus naar Amsterdam. De 19-jarige international komt volgens verschillende Deense media over van het Deense FC Nordsjaelland en tekent een 5-jarig contract.
Ajax en FC Nordsjaelland hebben de transfer nog niet bevestigd. De club uit Amsterdam treedt doorgaans pas naar buiten als ook de laatste formaliteiten van een overgang zijn afgerond.
Kudus geldt als een van de grootste talenten uit de Deense competitie. Hij brak het afgelopen seizoen definitief door bij FC Nordsjaelland, voor wie hij elf competitietreffers maakte. Hij trok met zijn goede spel ook de aandacht van clubs uit Engeland en Duitsland. Kudus debuteerde het afgelopen seizoen voor de nationale ploeg van Ghana.
Inzetbaar
Kudus is als spits, buitenspeler en aanvallende middenvelder inzetbaar. Ajax versterkte zich ook al met de Braziliaanse aanvaller Anthony voor het nieuwe seizoen. Ook doelman Maarten Stekelenburg keert terug bij de club waar hij zijn loopbaan begon.
Trainer Erik ten Hag gaf al eerder aan dat hij hoopte op aanvallende versterking, na het vertrek van Hakim Ziyech naar Chelsea. Ajax heeft met Dusan Tadic, Quincy Promes, David Neres, Anthony, Lassina Traoré, Klaas-Jan Huntelaar, Hassane Bandé en Zakaria Labyad al aardig wat aanvallers onder contract staan.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
5 uur geleden