Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Vol vertrouwen leeft Ajax toe naar het beslissende thuisduel van dinsdagavond met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Trainer en spelers laten zich geen crisis aanpraten na een serie matige competitieduels in eigen land. Ook het gegeven dat de club in belangrijke Europese duels op vreemde bodem vaak beter presteert dan in Amsterdam, zorgt voor weinig onrust. "Met resultaten uit het verleden kan ik niet zoveel", concludeerde coach Erik ten Hag.
Ajax moet vol aan de bak in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, na de 2-2 van drie weken geleden in Lissabon. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Dus een gelijkspel van 4-4 telt net zo zwaar als een uitslag van 0-0. Een verlenging of eventueel strafschoppen moeten dan de beslissing brengen.
Ajax was de laatste weken defensief kwetsbaar. Doelman André Onana werd de laatste drie competitieduels met Go Ahead Eagles, RKC Waalwijk en SC Cambuur maar liefst zes keer gepasseerd. Met Remko Pasveer onder de lat incasseerde de landskampioen in twintig wedstrijden in de Eredivisie slechts vier treffers.
Defensieve spelers
Onana ging geen enkele keer opzichtig in de fout. Ajax miste de laatste drie competitieduels met Jurriën Timber, Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez en Edson Álvarez wel steeds spelers met belangrijke defensieve taken. Tegen Benfica zijn ze er alle vier weer bij, tot opluchting van trainer Ten Hag. "Natuurlijk zijn ze heel belangrijk voor ons."
Ten Hag geeft Ajax een goede kans op een plek in de kwartfinale. "We hebben in Lissabon al best goed gespeeld", zei hij. "Maar we kunnen veel beter. Als we nauwkeuriger aan de bal zijn, dan zie ik ons winnen. Het publiek zal ons ook weer geweldig steunen. Ik hoop op een mooie wisselwerking."
Ajax won in 1996 voor het laatst een thuisduel in de knock-outfase van de Champions League. Onder Ten Hag wist de koploper van de Eredivisie drie jaar geleden voor eigen publiek niet te winnen van Real Madrid (1-2), Juventus (1-1) en Tottenham Hotspur (2-3). Met de Tukker op de bank verspeelde Ajax in Amsterdam tijdens afsluitende groepsduels met Valencia (0-1) en Atalanta (0-1) een plek in de achtste finales . AS Roma en Getafe schakelden Ajax recent in de ArenA uit in de Europa League. "Ik kan niet zo veel met die statistieken", zei Ten Hag. "Als wij bepaalde dingen beter doen, dan geef ik ons een heel goede kans."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
5 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
11 uur geleden