Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Vol vertrouwen leeft Ajax toe naar het beslissende thuisduel van dinsdagavond met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Trainer en spelers laten zich geen crisis aanpraten na een serie matige competitieduels in eigen land. Ook het gegeven dat de club in belangrijke Europese duels op vreemde bodem vaak beter presteert dan in Amsterdam, zorgt voor weinig onrust. "Met resultaten uit het verleden kan ik niet zoveel", concludeerde coach Erik ten Hag.
Ajax moet vol aan de bak in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, na de 2-2 van drie weken geleden in Lissabon. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Dus een gelijkspel van 4-4 telt net zo zwaar als een uitslag van 0-0. Een verlenging of eventueel strafschoppen moeten dan de beslissing brengen.
Ajax was de laatste weken defensief kwetsbaar. Doelman André Onana werd de laatste drie competitieduels met Go Ahead Eagles, RKC Waalwijk en SC Cambuur maar liefst zes keer gepasseerd. Met Remko Pasveer onder de lat incasseerde de landskampioen in twintig wedstrijden in de Eredivisie slechts vier treffers.
Defensieve spelers
Onana ging geen enkele keer opzichtig in de fout. Ajax miste de laatste drie competitieduels met Jurriën Timber, Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez en Edson Álvarez wel steeds spelers met belangrijke defensieve taken. Tegen Benfica zijn ze er alle vier weer bij, tot opluchting van trainer Ten Hag. "Natuurlijk zijn ze heel belangrijk voor ons."
Ten Hag geeft Ajax een goede kans op een plek in de kwartfinale. "We hebben in Lissabon al best goed gespeeld", zei hij. "Maar we kunnen veel beter. Als we nauwkeuriger aan de bal zijn, dan zie ik ons winnen. Het publiek zal ons ook weer geweldig steunen. Ik hoop op een mooie wisselwerking."
Ajax won in 1996 voor het laatst een thuisduel in de knock-outfase van de Champions League. Onder Ten Hag wist de koploper van de Eredivisie drie jaar geleden voor eigen publiek niet te winnen van Real Madrid (1-2), Juventus (1-1) en Tottenham Hotspur (2-3). Met de Tukker op de bank verspeelde Ajax in Amsterdam tijdens afsluitende groepsduels met Valencia (0-1) en Atalanta (0-1) een plek in de achtste finales . AS Roma en Getafe schakelden Ajax recent in de ArenA uit in de Europa League. "Ik kan niet zo veel met die statistieken", zei Ten Hag. "Als wij bepaalde dingen beter doen, dan geef ik ons een heel goede kans."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
8 uur geleden