Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League

Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Vol vertrouwen leeft Ajax toe naar het beslissende thuisduel van dinsdagavond met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Trainer en spelers laten zich geen crisis aanpraten na een serie matige competitieduels in eigen land. Ook het gegeven dat de club in belangrijke Europese duels op vreemde bodem vaak beter presteert dan in Amsterdam, zorgt voor weinig onrust. "Met resultaten uit het verleden kan ik niet zoveel", concludeerde coach Erik ten Hag.

Ajax moet vol aan de bak in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, na de 2-2 van drie weken geleden in Lissabon. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Dus een gelijkspel van 4-4 telt net zo zwaar als een uitslag van 0-0. Een verlenging of eventueel strafschoppen moeten dan de beslissing brengen.

Ajax was de laatste weken defensief kwetsbaar. Doelman André Onana werd de laatste drie competitieduels met Go Ahead Eagles, RKC Waalwijk en SC Cambuur maar liefst zes keer gepasseerd. Met Remko Pasveer onder de lat incasseerde de landskampioen in twintig wedstrijden in de Eredivisie slechts vier treffers.

Defensieve spelers

Onana ging geen enkele keer opzichtig in de fout. Ajax miste de laatste drie competitieduels met Jurriën Timber, Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez en Edson Álvarez wel steeds spelers met belangrijke defensieve taken. Tegen Benfica zijn ze er alle vier weer bij, tot opluchting van trainer Ten Hag. "Natuurlijk zijn ze heel belangrijk voor ons."

Ten Hag geeft Ajax een goede kans op een plek in de kwartfinale. "We hebben in Lissabon al best goed gespeeld", zei hij. "Maar we kunnen veel beter. Als we nauwkeuriger aan de bal zijn, dan zie ik ons winnen. Het publiek zal ons ook weer geweldig steunen. Ik hoop op een mooie wisselwerking."

Ajax won in 1996 voor het laatst een thuisduel in de knock-outfase van de Champions League. Onder Ten Hag wist de koploper van de Eredivisie drie jaar geleden voor eigen publiek niet te winnen van Real Madrid (1-2), Juventus (1-1) en Tottenham Hotspur (2-3). Met de Tukker op de bank verspeelde Ajax in Amsterdam tijdens afsluitende groepsduels met Valencia (0-1) en Atalanta (0-1) een plek in de achtste finales . AS Roma en Getafe schakelden Ajax recent in de ArenA uit in de Europa League. "Ik kan niet zo veel met die statistieken", zei Ten Hag. "Als wij bepaalde dingen beter doen, dan geef ik ons een heel goede kans."

Meer uit Voetbal

Steijn en Smal nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.

57 minuten geleden
Ajax begint met Dolberg en Gloukh tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.

1 uur geleden
Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

4 uur geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

4 uur geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

17 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

19 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

19 uur geleden