Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League

Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Vol vertrouwen leeft Ajax toe naar het beslissende thuisduel van dinsdagavond met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Trainer en spelers laten zich geen crisis aanpraten na een serie matige competitieduels in eigen land. Ook het gegeven dat de club in belangrijke Europese duels op vreemde bodem vaak beter presteert dan in Amsterdam, zorgt voor weinig onrust. "Met resultaten uit het verleden kan ik niet zoveel", concludeerde coach Erik ten Hag.

Ajax moet vol aan de bak in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, na de 2-2 van drie weken geleden in Lissabon. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Dus een gelijkspel van 4-4 telt net zo zwaar als een uitslag van 0-0. Een verlenging of eventueel strafschoppen moeten dan de beslissing brengen.

Ajax was de laatste weken defensief kwetsbaar. Doelman André Onana werd de laatste drie competitieduels met Go Ahead Eagles, RKC Waalwijk en SC Cambuur maar liefst zes keer gepasseerd. Met Remko Pasveer onder de lat incasseerde de landskampioen in twintig wedstrijden in de Eredivisie slechts vier treffers.

Defensieve spelers

Onana ging geen enkele keer opzichtig in de fout. Ajax miste de laatste drie competitieduels met Jurriën Timber, Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez en Edson Álvarez wel steeds spelers met belangrijke defensieve taken. Tegen Benfica zijn ze er alle vier weer bij, tot opluchting van trainer Ten Hag. "Natuurlijk zijn ze heel belangrijk voor ons."

Ten Hag geeft Ajax een goede kans op een plek in de kwartfinale. "We hebben in Lissabon al best goed gespeeld", zei hij. "Maar we kunnen veel beter. Als we nauwkeuriger aan de bal zijn, dan zie ik ons winnen. Het publiek zal ons ook weer geweldig steunen. Ik hoop op een mooie wisselwerking."

Ajax won in 1996 voor het laatst een thuisduel in de knock-outfase van de Champions League. Onder Ten Hag wist de koploper van de Eredivisie drie jaar geleden voor eigen publiek niet te winnen van Real Madrid (1-2), Juventus (1-1) en Tottenham Hotspur (2-3). Met de Tukker op de bank verspeelde Ajax in Amsterdam tijdens afsluitende groepsduels met Valencia (0-1) en Atalanta (0-1) een plek in de achtste finales . AS Roma en Getafe schakelden Ajax recent in de ArenA uit in de Europa League. "Ik kan niet zo veel met die statistieken", zei Ten Hag. "Als wij bepaalde dingen beter doen, dan geef ik ons een heel goede kans."

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

7 minuten geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

4 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

4 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

4 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

5 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

5 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden