Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League

Ajax gelooft in goed resultaat tegen Benfica in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Vol vertrouwen leeft Ajax toe naar het beslissende thuisduel van dinsdagavond met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Trainer en spelers laten zich geen crisis aanpraten na een serie matige competitieduels in eigen land. Ook het gegeven dat de club in belangrijke Europese duels op vreemde bodem vaak beter presteert dan in Amsterdam, zorgt voor weinig onrust. "Met resultaten uit het verleden kan ik niet zoveel", concludeerde coach Erik ten Hag.

Ajax moet vol aan de bak in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, na de 2-2 van drie weken geleden in Lissabon. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Dus een gelijkspel van 4-4 telt net zo zwaar als een uitslag van 0-0. Een verlenging of eventueel strafschoppen moeten dan de beslissing brengen.

Ajax was de laatste weken defensief kwetsbaar. Doelman André Onana werd de laatste drie competitieduels met Go Ahead Eagles, RKC Waalwijk en SC Cambuur maar liefst zes keer gepasseerd. Met Remko Pasveer onder de lat incasseerde de landskampioen in twintig wedstrijden in de Eredivisie slechts vier treffers.

Defensieve spelers

Onana ging geen enkele keer opzichtig in de fout. Ajax miste de laatste drie competitieduels met Jurriën Timber, Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez en Edson Álvarez wel steeds spelers met belangrijke defensieve taken. Tegen Benfica zijn ze er alle vier weer bij, tot opluchting van trainer Ten Hag. "Natuurlijk zijn ze heel belangrijk voor ons."

Ten Hag geeft Ajax een goede kans op een plek in de kwartfinale. "We hebben in Lissabon al best goed gespeeld", zei hij. "Maar we kunnen veel beter. Als we nauwkeuriger aan de bal zijn, dan zie ik ons winnen. Het publiek zal ons ook weer geweldig steunen. Ik hoop op een mooie wisselwerking."

Ajax won in 1996 voor het laatst een thuisduel in de knock-outfase van de Champions League. Onder Ten Hag wist de koploper van de Eredivisie drie jaar geleden voor eigen publiek niet te winnen van Real Madrid (1-2), Juventus (1-1) en Tottenham Hotspur (2-3). Met de Tukker op de bank verspeelde Ajax in Amsterdam tijdens afsluitende groepsduels met Valencia (0-1) en Atalanta (0-1) een plek in de achtste finales . AS Roma en Getafe schakelden Ajax recent in de ArenA uit in de Europa League. "Ik kan niet zo veel met die statistieken", zei Ten Hag. "Als wij bepaalde dingen beter doen, dan geef ik ons een heel goede kans."

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

3 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

4 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

4 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden