Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax geeft regie in titelrace diep in blessuretijd uit handen

Ajax geeft regie in titelrace diep in blessuretijd uit handen

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft de regie in de titelrace diep in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen FC Groningen verloren. De club uit Amsterdam zag de thuisploeg in de 99e minuut op gelijke hoogte komen (2-2) en gaat zondag met een achterstand van 1 punt op de nieuwe koploper PSV de laatste speelronde in.

Ajax bleef voor de vierde keer op rij zonder overwinning in een sfeervol stadion Euroborg. Na een uitzege op PSV eind maart leek Ajax de landstitel niet meer te kunnen ontgaan. Maar de kampioen uit Eindhoven, die Heracles Almelo simpel versloeg (4-1), pakte in de laatste vier duels tien punten meer dan de concurrent uit de hoofdstad.

Bijna iedereen bij Ajax had in het begin van het seizoen meteen getekend voor een tweede plaats in de eindklassering, die recht geeft op een ticket voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Maar ook in Amsterdam beseft men dat het vrij uniek is als je geen kampioen wordt terwijl je vijf speelronden voor het einde van de competitie nog 9 punten voorsprong hebt.

Basisopstelling op de schop

Trainer Francesco Farioli liet vier andere spelers aan de aftrap verschijnen vergeleken met het verloren thuisduel van zondag met NEC (0-3). Hij koos voorin voor Brian Brobbey en Mika Godts, twee snellere aanvallers dan Wout Weghorst en Steven Berghuis. Kian Fitz-Jim kreeg op het middenveld de voorkeur boven Davy Klaassen. Jorthy Mokio startte als linksback, omdat Jorrel Hato zich als centrale verdediger met de opbouw van het aanvalsspel moest bemoeien.

Ook met vier andere spelers voetbalde Ajax zoals in veel duels dit seizoen. Ajax probeerde het spel in een laag tempo te controleren en creëerde weinig kansen door een gebrek aan creatieve spelers. FC Groningen toonde vanaf de aftrap zijn ambitie voor deelname aan de Europese play-offs, maar ontsnapte toen doelman Etienne Vaessen de doorgebroken Bertrand Traoré stopte. Bij de tweede mogelijkheid voor Ajax was het wel raak. Brobbey legde de bal in de 27e minuut goed terug op Anton Gaaei en de vorig seizoen nog verguisde rechtsback verraste de keeper van de thuisploeg met een hard schot 0-1.

Gelijkmaker Blokzijl

Thomas van Bergen bracht FC Groningen in de 52e minuut op gelijke hoogte, na een afgemeten voorzet van Stije Resink. Trainer Farioli reageerde snel en bracht Weghorst en Klaassen voor Brobbey en Fitz-Jim. Weghorst scoorde in de 68e minuut, na een voorzet van de eveneens ingevallen Steven Berghuis. Het duel leek zo goed als gespeeld toen Luciano Valente in blessuretijd een rode kaart kreeg, maar Thijmen Blokzijl maakte in de 99e minuut toch nog gelijk.

Meer uit Voetbal

Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

21 minuten geleden
Summerville na reacties WK-uitschakeling: geen plek voor racisme

DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.

2 uur geleden
OM: onderzoek naar racistische reacties na WK-verlies al gestart

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.

4 uur geleden
KNVB doet aangifte om racistische uitingen tegen Oranje-spelers

ZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.

5 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

10 uur geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

11 uur geleden
Napoli stelt Allegri aan als nieuwe trainer

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.

11 uur geleden