Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax geeft Berghuis boete na slaan van fan bij spelersbus

Ajax geeft Berghuis boete na slaan van fan bij spelersbus

ENSCHEDE (ANP) - Steven Berghuis heeft van Ajax een boete gekregen, omdat hij na de nederlaag bij FC Twente (3-1) een klap uitdeelde aan een fan. Dat liet de club weten na een gesprek met de voetballer, die inmiddels spijt heeft betuigd.

De 45-voudig international van Oranje verloor zijn zelfbeheersing vlak voordat hij in Enschede de spelersbus instapte, zo is te zien op een filmpje dat op internet circuleert. Berghuis speelde in het verleden onder meer bij FC Twente.

"Ik heb spijt van mijn actie, ik had dit niet moeten doen", liet de Ajacied weten. "Na elke uitwedstrijd krijgen wij bij de bus heel veel verwensingen naar ons hoofd geslingerd, terwijl wij tijd maken om handtekeningen uit te delen aan fans die daar om vragen. Ik ben inmiddels wel wat gewend, maar mensen denken maar alles te kunnen roepen. Mijn reactie lost niks op, dat snap ik ook. Het is niet goed, ik heb een voorbeeldfunctie als speler van Ajax."

Brobbey

Volgens betrokkenen riepen fans van FC Twente bij de bus inderdaad van achter een dranghek vervelende teksten naar Berghuis nadat hij handtekeningen had uitgedeeld. De bewuste supporters zouden even daarvoor ook Ajax-spits Brian Brobbey hebben lastiggevallen.

"Steven heeft op een verkeerde manier gereageerd", meldt Ajax in een reactie. "Hij heeft dat al snel bij trainer John Heitinga kenbaar gemaakt en meteen zijn excuses aangeboden. Bij aankomst in de ArenA heeft hij een gesprek gehad met Heitinga, Edwin van der Sar en Sven Mislintat. Zij wilden ook zijn kant van het verhaal horen. De conclusie is dat zijn reactie verkeerd was en dat Ajax die afkeurt."

Berghuis viel in de slotfase van het uitduel met FC Twente in. Hij kwam de afgelopen maand niet in actie vanwege een blessure. Ajax is als derde geëindigd in de Eredivisie en begint het nieuwe Europese seizoen in de play-offs van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Manchester United en Tottenham Hotspur halen finale Europa League

BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.

7 uur geleden
Verdediger Van der Haar langer bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.

14 uur geleden
Willem II heeft verdediger Tirpan terug in selectie

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.

15 uur geleden
Oud-Feyenoorder Van Daele (77) van 'het brilletje' overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.

18 uur geleden
PSG-doelman dankt 'moeder natuur' na zege op Arsenal

PARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.

20 uur geleden
Broerse wordt algemeen directeur PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.

20 uur geleden
Coach Enrique noemt PSG verdiende finalist Champions League

PARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.

21 uur geleden