Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gaat zich toch nog met linksback Sosa versterken

Ajax gaat zich toch nog met linksback Sosa versterken

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat zich toch nog versterken. De club wil op het laatste moment Borna Sosa inlijven. Bij VfB Stuttgart houden ze al rekening met het vertrek van de linksback uit Kroatië.

De 25-jarige Sosa verruilde Dinamo Zagreb vijf jaar geleden voor VfB Stuttgart, de club waar de huidige directeur voetbalzaken Sven Mislintat van Ajax heeft gewerkt. Hij speelde de laatste twee jaar veertien interlands voor Kroatië.

Trainer Maurice Steijn vertelde donderdagavond nog dat Ajax na de komst van de Noorse middenvelder Sivert Mannsverk klaar was op de transfermarkt. "Maar ik was toch nog niet helemaal tevreden over de positie links achterin", zei hij. "Gastón Ávila kan daar spelen en Jorrel Hato ook. Hato doet het hartstikke goed. Maar hij is pas 17 jaar. Hij kan ook een terugslag krijgen."

Twaalfde aanwinst

Sosa wordt de twaalfde aanwinst van Ajax voor dit seizoen, als de club uit Amsterdam zijn transfer voor 00.00 uur weet af te ronden. Ajax versterkte zich ook met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila, Georges Mikautadze en Mannsverk.

"Maar we zijn ook al zestien spelers verloren", zei Steijn die ook verwacht dat Klaassen zijn transfer naar Internazionale vrijdag nog afrondt. "Ik had hem er graag bijgehouden", zei de coach van Ajax. "Voor de dynamiek in de groep bijvoorbeeld. En zijn scorend vermogen. Hij heeft ook het DNA van Ajax. Maar Davy is 30 jaar en de concurrentie op zijn positie is groot. Ik heb hem gezegd dat hij dit seizoen vier keer in de basis kan starten, maar ook dertig keer. We hebben Davy ook beloofd dat we met hem mee zouden denken."

De komst van Sosa lijkt ook slecht nieuws voor Owen Wijndal, die nu de derde of vierde keus voor de positie links in de defensie lijkt. Steijn kan nog niet zeggen of de oud-speler van AZ vrijdag nog vertrekt.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

8 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

9 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

9 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

9 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

12 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

12 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

12 uur geleden