Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gaat zich toch nog met linksback Sosa versterken

Ajax gaat zich toch nog met linksback Sosa versterken

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat zich toch nog versterken. De club wil op het laatste moment Borna Sosa inlijven. Bij VfB Stuttgart houden ze al rekening met het vertrek van de linksback uit Kroatië.

De 25-jarige Sosa verruilde Dinamo Zagreb vijf jaar geleden voor VfB Stuttgart, de club waar de huidige directeur voetbalzaken Sven Mislintat van Ajax heeft gewerkt. Hij speelde de laatste twee jaar veertien interlands voor Kroatië.

Trainer Maurice Steijn vertelde donderdagavond nog dat Ajax na de komst van de Noorse middenvelder Sivert Mannsverk klaar was op de transfermarkt. "Maar ik was toch nog niet helemaal tevreden over de positie links achterin", zei hij. "Gastón Ávila kan daar spelen en Jorrel Hato ook. Hato doet het hartstikke goed. Maar hij is pas 17 jaar. Hij kan ook een terugslag krijgen."

Twaalfde aanwinst

Sosa wordt de twaalfde aanwinst van Ajax voor dit seizoen, als de club uit Amsterdam zijn transfer voor 00.00 uur weet af te ronden. Ajax versterkte zich ook met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila, Georges Mikautadze en Mannsverk.

"Maar we zijn ook al zestien spelers verloren", zei Steijn die ook verwacht dat Klaassen zijn transfer naar Internazionale vrijdag nog afrondt. "Ik had hem er graag bijgehouden", zei de coach van Ajax. "Voor de dynamiek in de groep bijvoorbeeld. En zijn scorend vermogen. Hij heeft ook het DNA van Ajax. Maar Davy is 30 jaar en de concurrentie op zijn positie is groot. Ik heb hem gezegd dat hij dit seizoen vier keer in de basis kan starten, maar ook dertig keer. We hebben Davy ook beloofd dat we met hem mee zouden denken."

De komst van Sosa lijkt ook slecht nieuws voor Owen Wijndal, die nu de derde of vierde keus voor de positie links in de defensie lijkt. Steijn kan nog niet zeggen of de oud-speler van AZ vrijdag nog vertrekt.

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

12 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

12 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

12 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

16 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

17 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

18 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

19 uur geleden