Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

Ajax en Benfica zijn de enige clubs in de Champions League die alle vier duels hebben verloren. Beide clubs hebben de trainer die begon aan het seizoen ontslagen. Bij de club uit Lissabon heeft Bruno Lage plaatsgemaakt voor de ervaren José Mourinho. Bij Ajax willen ze eerst een technisch directeur aanstellen. De opvolger van Alex Kroes, die zijn vertrek heeft aangekondigd, moet op zoek naar een definitieve opvolger van de ontslagen John Heitinga.

Ajax bereikte zaterdag een nieuw dieptepunt met een nederlaag tegen Excelsior (1-2). Trainer Grim zei vlak na het duel dat afspraken niet waren nagekomen. Het deed hem goed dat de afgelopen dagen spelers elkaar op die afspraken wezen. "We voeren veel gesprekken met elkaar op het veld en buiten het veld", zei Mika Godts na de laatste training voor het duel met de huidige nummer 3 van de Portugese competitie. "Ervaren jongens nemen het voortouw."

Vertrouwen

De selectie van de nummer 6 van de Eredivisie is niet in balans zonder een ervaren controlerende middenvelder en met vleugelverdedigers die maar niet kunnen aantonen dat ze het niveau hebben dat ze in Amsterdam nastreven. Toch denkt Grim dat Ajax beter kan spelen dan het heeft laten zien. "Ons plafond ligt zeker hoger", zei hij. "Veel heeft ook met vertrouwen te maken. Als het goed gaat, lijkt alles vanzelf te gaan. Nu zie je spelers nadenken. De bal moet niet naar achteren of opzij, maar naar voren. Onze bezetting voor de goal moet ook beter als je wilt scoren."

Voor Steven Berghuis komt het duel met Benfica te vroeg. Hij staat al bijna zes weken aan de kant met een liesblessure. Lucas Rosa is wel fit en Anton Gaaei traint ook weer voluit mee. Grim wilde zijn opstelling voor het duel met Benfica niet prijsgeven, maar het lijkt erop dat hij zijn basisformatie van het duel met Excelsior op enkele posities gaat wijzigen.

Grim deed ook een oproep aan de aanhang van Ajax, die hun ploeg tijdens het duel met Excelsior hard uitfloot. "We hebben onze fans keihard nodig", zei hij. "Ik hoop dat we er een ouderwetse Champions League-avond van kunnen maken. Daar gaan wij in ieder geval wel voor."

Meer uit Voetbal

PSV mikt na uitbreiding op stadion met 52.000 tot 58.500 plaatsen

EINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.

30 minuten geleden
Galatasaray eist vergoeding van Liverpool voor blessure Lang

ISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.

31 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde PEC-aanvaller Shoretire

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.

2 uur geleden
Aanvoerder Kemper vertrekt aan einde seizoen bij NAC Breda

BREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.

2 uur geleden
Senegalese voetbalbond maakt definitieve stap naar CAS

DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
Lang geopereerd aan diepe snijwond in duim na duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.

7 uur geleden
Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

20 uur geleden