Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gaat samenwerken met Mexicaanse topclub Pachuca

Ajax gaat samenwerken met Mexicaanse topclub Pachuca

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat samenwerken met de Mexicaanse voetbalclub CF Pachuca. Vertegenwoordigers van beide clubs hebben deze week in Amsterdam de samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Ajax en Pachuca willen met name kennis uitwisselen op het gebied van talentontwikkeling.

Pachuca werd zes keer kampioen van Mexico en won al vijf keer de Champions League van de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied. De laatste keer was in 2017, met Hirving Lozano als uitblinker. De Mexicaanse aanvaller ging daarna naar PSV en speelt inmiddels voor de Italiaanse topclub Napoli.

Ajax gaat Pachuca helpen bij de scholing van coaches en stafleden van de jeugdopleiding, met als doel om zo ook de spelers van de Mexicaanse club beter te maken. Dit kan er volgens Ajax toe leiden dat de grootste talenten uiteindelijk richting Amsterdam komen.

"Als Ajax zijnde kunnen we veel informatie delen over de manier van het opleiden van talent", zegt Klaas-Jan Huntelaar, die samen met Gerry Hamstra de technische leiding heeft bij Ajax. "Voor ons is het heel belangrijk om te weten wat er speelt op een ander continent op het gebied van talent." Ajax sloot eerder dergelijke samenwerkingsverbanden in onder meer Japan, Australië, China en de Verenigde Arabische Emiraten.

Voorzitter Armando Martinez van Pachuca zegt dat Ajax "de beste jeugdopleiding van Europa" heeft. "We geloven dat in de toekomst meer spelers van Pachuca in Nederland zullen spelen. De samenwerking wordt nog beter als voetballers hier gaan spelen. En waarom niet denken aan een toekomst waarin spelers van Ajax bij Pachuca komen spelen? Een andere doelstelling is namelijk de uitwisseling van jeugdspelers."

Meer uit Voetbal

Arsenal komt met zege op Chelsea naast Manchester City

LONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.

44 minuten geleden
Hadj Moussa staat alsnog voor vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.

1 uur geleden
FC Barcelona maakt indruk vlak voor duel met Feyenoord

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).

1 uur geleden
Ihattaren leidt Fortuna Sittard naar uitzege op ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).

1 uur geleden
AZ-trainer Echteld ergert zich een helft lang aan eigen ploeg

HEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.

2 uur geleden
Manchester United verspeelt ook punten bij Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).

3 uur geleden
Doelman Koeman behoedt Telstar met twee treffers voor nederlaag

VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft Telstar, dat langdurig met tien man speelde, 1 punt bezorgd in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. De doelman benutte na een achterstand van 0-2 twee strafschoppen (2-2).

3 uur geleden