Ajax gaat loten welke seizoenkaarthouders naar binnen mogen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax bepaalt na loting welke seizoenkaarthouders de komende drie thuiswedstrijden tegen Heracles Almelo, FC Twente en RKC Waalwijk in de Eredivisie mogen bijwonen. De club uit Amsterdam geeft alle supporters begin volgende week uitsluitsel.
Ajax mag net als alle andere clubs in de Eredivisie het stadion tot 8 maart slechts voor een derde vullen. De landskampioen laat weten dat het daar erg teleurgesteld over is. Ajax moet nu namelijk seizoenkaarthouders teleurstellen. Er is geen losse verkoop voor de komende drie thuisduels in de Eredivisie. Supporters kunnen aan het einde van het seizoen compensatie aanvragen voor de duels die ze hebben moeten missen.
Seizoenkaarthouders kunnen vanaf woensdag 2 februari een kaartje voor de bekerwedstrijd van 9 februari tegen Vitesse proberen aan te schaffen. Ook tijdens dat duel zal de Johan Cruijff ArenA voor twee derde leeg blijven.
Champions League
Ajax opent op 1 februari de verkoop voor het uitduel van 23 februari met Benfica in de achtste finales van de Champions League. De club heeft 3250 kaarten voor die wedstrijd gekregen. Ajax speelt op 15 maart de thuiswedstrijd tegen Benfica. Mogelijk zijn de huidige coronaregels dan versoepeld.
Ajax benadrukt dat supporters pas welkom zijn in de Johan Cruijff Arena als ze een negatief testresultaat of een vaccinatie- of herstelbewijs in de CoronaCheck app hebben. In het stadion moeten ze 1,5 meter afstand houden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden