
Ajax - Feyenoord woensdag uitgespeeld zonder publiek
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord wordt op woensdag 27 september om 14.00 uur zonder publiek uitgespeeld. Het duel werd zondag definitief gestaakt na 55 minuten bij een 3-0-voorsprong voor Feyenoord na herhaaldelijk vuurwerk op het veld. Het besluit is genomen door het competitiebestuur betaald voetbal, de KNVB, de ECV (Eredivisie) en de CEV (eerste divisie).
De wedstrijd tussen Ajax en FC Volendam, die voor woensdag 27 september stond gepland, wordt uitgesteld naar een later moment.
"Na een gestaakte wedstrijd bepaalt het competitiebestuur betaald voetbal wat er met de wedstrijd gebeurt. Daarbij is het uitgangspunt dat de competitie zo eerlijk mogelijk moet verlopen en een duel dus het liefst op het veld wordt beslist", aldus de KNVB. "De wedstrijd moet dan op de kortst mogelijke termijn worden hervat."
Het tijdstip is in overleg met de gemeente Amsterdam vastgesteld, aldus de voetbalbond.
Weinig trek
Feyenoord had te kennen gegeven weinig trek te hebben om het restant van het duel met Ajax pas in november uit te spelen. De club uit Rotterdam wilde dat de tussenstand van 0-3 ook de eindstand zou worden. Trainer Arne Slot van de kampioen vindt dat het gestaakte uitduel met Ajax sowieso tot competitievervalsing leidt.
"De KNVB heeft volgens mij nu drie opties", stelde hij zondag vlak nadat de wedstrijd was gestaakt. "Je kan uitspelen met publiek, dat lijkt me niet de meest reële optie. Dan blijven er twee opties over. Dan is eentje doorspelen zonder publiek en de ander is dat het een overwinning voor ons zal zijn. In beide gevallen is het competitievervalsing. Want Ajax speelde afgelopen donderdag en wij speelden afgelopen dinsdag. Niet alleen mentaal maar ook fysiek zou hun minste fase nu gaan aanbreken. De competitievervalsing is er sowieso al enorm, doordat dit gebeurd is."
Vuurwerk
Ajax stond zondag na een klein uur met 3-0 achter toen supporters van de club voor de tweede keer vuurwerk op het veld gooiden. Vervolgens besloot scheidsrechter Serdar Gözübüyük de ontmoeting, geheel volgens de regels van de KNVB, definitief te staken.
Na afloop was het enige tijd onrustig rond de Johan Cruijff ArenA. Een deel van de aanhang van Ajax bestormde de hoofdingang van de ArenA uit onvrede over het gevoerde beleid.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
12 uur geleden