Ajax - Feyenoord later van start na sfeeractie voor Picornie
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord is een paar minuten later begonnen vanwege een brandje op de Zuid-tribune van de Johan Cruijff ArenA. De brand ontstond tijdens een sfeeractie voor Carlo Picornie. Het is komende woensdag exact 25 jaar geleden dat de Amsterdammer tijdens een gevecht met aanhangers van Feyenoord in een weiland bij Beverwijk overleed.
Supporters van de F-Side van Ajax lieten vlak voor het duel met Feyenoord een groot spandoek zien met een afbeelding van Picornie. Ook staken ze veel vuurwerk af. Daardoor ontstond een brandje, dat door beveiligers en supporters werd geblust.
Picornie overleed op 23 maart 1997 tijdens gevechten tussen honderden hooligans van Ajax en Feyenoord in Beverwijk. De politie arriveerde te laat om een veldslag te kunnen voorkomen. Picornie werd 35 jaar oud.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
10 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriƫn Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
15 uur geleden