Ajax - Feyenoord bij stand van 0-3 10 minuten stilgelegd
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord is zondag tijdelijk gestaakt. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük dirigeerde beide ploegen vlak voor rust naar de kleedkamers nadat er vuurwerk op het veld was gegooid. Eerder lag het spel al even stil omdat er een drinkbeker op het veld lag. Feyenoord leidt met 0-3.
De wedstrijd is na zo'n 10 minuten weer hervat. In tegenstelling tot vorig seizoen worden duels na twee onderbrekingen niet meer definitief gestaakt. Dat hoeft niet meer als de dader meteen wordt aangehouden en een speler of scheidsrechter geen letsel heeft opgelopen. Burgemeesters kunnen de KNVB nog steeds verzoeken om duels niet te staken, omdat dan de openbare orde in gevaar kan komen.
Buiten het stadion is het nog rustig, al hebben tientallen teleurgestelde fans van Ajax het stadion wel verlaten. Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is aanwezig in de Johan Cruijff ArenA.
Gaaei
Santiago Giménez opende in de 9e minuut de score en trof in de 18e minuut opnieuw doel voor de kampioen uit Rotterdam. Rechtsback Anton Gaaei van Ajax ging bij beide treffers in de fout en werd al in de 31e minuut gewisseld voor Devyne Rensch. Igor Paixao maakte in de 37e minuut het derde doelpunt van Feyenoord.
Boze supporters van Ajax drongen na de doelpunten van Feyenoord met spreekkoren aan op het vertrek van de raad van commissarissen en directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die in opspraak is geraakt omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Ook zongen ze Marc Overmars toe. De voorganger van Mislintat werd begin vorig jaar ontslagen vanwege grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geleden