Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax - FC Utrecht van komende zondag afgelast om politiestaking

Ajax - FC Utrecht van komende zondag afgelast om politiestaking

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse driehoek (locoburgemeester, politie, OM) heeft de voetbalwedstrijd Ajax - FC Utrecht, die komende zondag in de ArenA gespeeld zou worden, afgelast. Door de geplande politiestaking kunnen de veiligheid van de spelers, supporters en openbare orde in de stad niet gegarandeerd worden, aldus de driehoek.

De driehoek zegt te snappen "dat de beslissing voor de spelers en supporters een enorme teleurstelling is, maar de veiligheid van het publiek en de openbare orde in de stad staan voorop. Daar kunnen simpelweg geen risico's mee worden genomen."

Volgens de driehoek was er geen verantwoorde manier om de wedstrijd door te laten gaan. Extra maatregelen, zoals het afscheiden van supportersgroepen met hekken en extra personeel vanuit Ajax, zouden niet genoeg zijn om de veiligheid van de beladen wedstrijd te garanderen.

Mobiele eenheid

"Ook de optie om zonder (uit-) publiek te spelen is besproken, maar ook daarbij is het risico op ongeregeldheden en onveilige situaties te groot en onverantwoord om te nemen zonder mogelijke inzet van politie." Eerder dit jaar liep een wedstrijd van Ajax-Utrecht uit de hand en moest de mobiele eenheid optreden.

Verschillende vakbonden voeren de laatste tijd de druk op om snel tot een nieuwe vroegpensioenregeling te komen voor mensen met een zwaar beroep. Het Landelijk Actiecentrum Politieacties kondigde vrijdag aan niet aanwezig te zijn bij Ajax - FC Utrecht, omdat "de druk op deze wedstrijd en het aantal daarbij ingezette politieagenten het grootst is".

Voor Ajax is het de tweede wedstrijd die niet door kan gaan in verband met de acties rondom het vroegpensioen. Twee weken geleden verbood de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb de wedstrijd die op 1 september tegen Feyenoord gepland stond in de Kuip. Dat duel wordt op 30 oktober ingehaald.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële ijsdag van de winter

DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.

3 uur geleden
Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

9 uur geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

10 uur geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

11 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

11 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

11 uur geleden
Automobilist komt om door ongeval in Maasdijk

MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.

12 uur geleden