Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-fans vanwege verwachte drukte eerder op weg naar ArenA

Ajax-fans vanwege verwachte drukte eerder op weg naar ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Veel supporters van Ajax zijn vroeger naar de Johan Cruijff ArenA vertrokken om hun favoriete club in actie te zien komen. Omdat tussen 14.15 en 20.30 uur geen treinen stoppen op station Amsterdam Bijlmer ArenA is het lastiger om het stadion te bereiken.

Ajax trapt om 16.30 uur af tegen SC Cambuur, dat zonder supporters naar Amsterdam komt. Vee fans van de Friese club zijn ontevreden over de manier waarop ze afgelopen jaren zijn ontvangen bij de kampioen.

Later op de avond zijn er tegenover de ArenA uitverkochte concerten in de Ziggo Dome (Kensington) en AFAS Live (Yade Lauren). Zo'n 72.000 mensen hebben een kaartje voor een van die drie evenementen kunnen bemachtigen. De NS laat gedurende ruim 6 uur geen treinen stoppen in de buurt van de ArenA, omdat het de veiligheid van reizigers niet in gevaar wil brengen. Als het duel van Ajax met Cambuur begint, dan vertrekken namelijk ook veel bezoekers van de Formule 1 uit Zandvoort. Zo'n 100.000 mensen zijn naar de badplaats gekomen om de kwalificatie voor de race van zondag te bekijken.

Extra metro's

Twee uur voor aanvang van de wedstrijd van Ajax zijn er al veel fans op weg naar het stadion. Vervoersbedrijf GVB heeft aangekondigd extra metro's in te zetten. Die kunnen het vervoer van voetbalfans op dit moment makkelijk aan, zo lijkt er op. Voor automobilisten zijn er bij de RAI 3000 extra parkeerplaatsen gecreëerd. Van daaruit kunnen voetbalfans ook met de metro naar de ArenA.

Honderden fans van Ajax zijn twee uur voor aftrap al bij de ArenA. Ze genieten daar van het mooie weer en drinken een drankje. Veel supporters volgen op hun telefoon de prestaties van Max Verstappen in Zandvoort. Mogelijk slaan veel Ajacieden het duel met Cambuur over vanwege de verwachte drukte. De club uit Amsterdam werkt dit seizoen met een systeem dat supporters hun ticket te koop kunnen aanbieden. In de aanloop naar de vorige thuiswedstrijd tegen FC Groningen wisselden op die manier zo'n 3000 tickets van eigenaar.

Ziggo Dome en AFAS Live adviseren concertbezoekers niet voor 19.00 uur naar het ArenA-gebied te gaan. Tegen die tijd zijn de meeste voetbalsupporters weer vertrokken, want het duel tussen Ajax en SC Cambuur is naar verwachting voor 18.30 uur afgelopen.

Meer uit Voetbal

Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

1 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

1 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

9 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

10 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

12 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

22 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden