Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-fans vanwege verwachte drukte eerder op weg naar ArenA

Ajax-fans vanwege verwachte drukte eerder op weg naar ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Veel supporters van Ajax zijn vroeger naar de Johan Cruijff ArenA vertrokken om hun favoriete club in actie te zien komen. Omdat tussen 14.15 en 20.30 uur geen treinen stoppen op station Amsterdam Bijlmer ArenA is het lastiger om het stadion te bereiken.

Ajax trapt om 16.30 uur af tegen SC Cambuur, dat zonder supporters naar Amsterdam komt. Vee fans van de Friese club zijn ontevreden over de manier waarop ze afgelopen jaren zijn ontvangen bij de kampioen.

Later op de avond zijn er tegenover de ArenA uitverkochte concerten in de Ziggo Dome (Kensington) en AFAS Live (Yade Lauren). Zo'n 72.000 mensen hebben een kaartje voor een van die drie evenementen kunnen bemachtigen. De NS laat gedurende ruim 6 uur geen treinen stoppen in de buurt van de ArenA, omdat het de veiligheid van reizigers niet in gevaar wil brengen. Als het duel van Ajax met Cambuur begint, dan vertrekken namelijk ook veel bezoekers van de Formule 1 uit Zandvoort. Zo'n 100.000 mensen zijn naar de badplaats gekomen om de kwalificatie voor de race van zondag te bekijken.

Extra metro's

Twee uur voor aanvang van de wedstrijd van Ajax zijn er al veel fans op weg naar het stadion. Vervoersbedrijf GVB heeft aangekondigd extra metro's in te zetten. Die kunnen het vervoer van voetbalfans op dit moment makkelijk aan, zo lijkt er op. Voor automobilisten zijn er bij de RAI 3000 extra parkeerplaatsen gecreëerd. Van daaruit kunnen voetbalfans ook met de metro naar de ArenA.

Honderden fans van Ajax zijn twee uur voor aftrap al bij de ArenA. Ze genieten daar van het mooie weer en drinken een drankje. Veel supporters volgen op hun telefoon de prestaties van Max Verstappen in Zandvoort. Mogelijk slaan veel Ajacieden het duel met Cambuur over vanwege de verwachte drukte. De club uit Amsterdam werkt dit seizoen met een systeem dat supporters hun ticket te koop kunnen aanbieden. In de aanloop naar de vorige thuiswedstrijd tegen FC Groningen wisselden op die manier zo'n 3000 tickets van eigenaar.

Ziggo Dome en AFAS Live adviseren concertbezoekers niet voor 19.00 uur naar het ArenA-gebied te gaan. Tegen die tijd zijn de meeste voetbalsupporters weer vertrokken, want het duel tussen Ajax en SC Cambuur is naar verwachting voor 18.30 uur afgelopen.

Meer uit Voetbal

PSV-coach Bosz niet te spreken over optreden ploeg bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).

6 uur geleden
Sterk Liverpool verslaat Real Madrid in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.

6 uur geleden
Invaller Pepi redt punt voor tegenvallend PSV bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.

7 uur geleden
Arsenal wint bij Slavia Praag ook vierde duel in Champions League

PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.

8 uur geleden
PSV-trainer Bosz houdt tegen Olympiakos vast aan spits Til

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.

9 uur geleden
Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

12 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

13 uur geleden