Ajax-fans vanwege verwachte drukte eerder op weg naar ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Veel supporters van Ajax zijn vroeger naar de Johan Cruijff ArenA vertrokken om hun favoriete club in actie te zien komen. Omdat tussen 14.15 en 20.30 uur geen treinen stoppen op station Amsterdam Bijlmer ArenA is het lastiger om het stadion te bereiken.
Ajax trapt om 16.30 uur af tegen SC Cambuur, dat zonder supporters naar Amsterdam komt. Vee fans van de Friese club zijn ontevreden over de manier waarop ze afgelopen jaren zijn ontvangen bij de kampioen.
Later op de avond zijn er tegenover de ArenA uitverkochte concerten in de Ziggo Dome (Kensington) en AFAS Live (Yade Lauren). Zo'n 72.000 mensen hebben een kaartje voor een van die drie evenementen kunnen bemachtigen. De NS laat gedurende ruim 6 uur geen treinen stoppen in de buurt van de ArenA, omdat het de veiligheid van reizigers niet in gevaar wil brengen. Als het duel van Ajax met Cambuur begint, dan vertrekken namelijk ook veel bezoekers van de Formule 1 uit Zandvoort. Zo'n 100.000 mensen zijn naar de badplaats gekomen om de kwalificatie voor de race van zondag te bekijken.
Extra metro's
Twee uur voor aanvang van de wedstrijd van Ajax zijn er al veel fans op weg naar het stadion. Vervoersbedrijf GVB heeft aangekondigd extra metro's in te zetten. Die kunnen het vervoer van voetbalfans op dit moment makkelijk aan, zo lijkt er op. Voor automobilisten zijn er bij de RAI 3000 extra parkeerplaatsen gecreëerd. Van daaruit kunnen voetbalfans ook met de metro naar de ArenA.
Honderden fans van Ajax zijn twee uur voor aftrap al bij de ArenA. Ze genieten daar van het mooie weer en drinken een drankje. Veel supporters volgen op hun telefoon de prestaties van Max Verstappen in Zandvoort. Mogelijk slaan veel Ajacieden het duel met Cambuur over vanwege de verwachte drukte. De club uit Amsterdam werkt dit seizoen met een systeem dat supporters hun ticket te koop kunnen aanbieden. In de aanloop naar de vorige thuiswedstrijd tegen FC Groningen wisselden op die manier zo'n 3000 tickets van eigenaar.
Ziggo Dome en AFAS Live adviseren concertbezoekers niet voor 19.00 uur naar het ArenA-gebied te gaan. Tegen die tijd zijn de meeste voetbalsupporters weer vertrokken, want het duel tussen Ajax en SC Cambuur is naar verwachting voor 18.30 uur afgelopen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
33 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
9 uur geleden