Ajax en Steijn willen slechte reeks in Athene beëindigen
ATHENE (ANP) - Ajax en trainer Maurice Steijn hopen een slechte reeks resultaten donderdag in Griekenland te beëindigen. De Amsterdammers nemen het om 18.45 uur in de tweede groepswedstrijd van de Europa League op tegen AEK Athene.
Het geplaagde Ajax won op 24 augustus, in de play-offs van de Europa League tegen Ludogorets (1-4), voor het laatst. De ploeg van Steijn stond zaterdag in de Eredivisie met 3-2 voor bij RKC Waalwijk, toen dat duel kort voor tijd werd gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen na een botsing bewusteloos raakte.
Benjamin Tahirovic neemt bij Ajax, dat de groepsfase startte met een gelijkspel van 3-3 tegen Olympique Marseille, op het middenveld de plek in van de geschorste Silvano Vos. Het basisteam is verder ongewijzigd in vergelijking met de wedstrijd tegen RKC.
AZ hoopt zich in de poulefase van de Conference League te herstellen van de 4-3-nederlaag bij de Bosische club Zrinjski Mostar van twee weken geleden. De Alkmaarders trappen om 21.00 uur af tegen Legia Warschau.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.
23 minuten geledenCOVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
19 uur geleden