Ajax en Steijn willen slechte reeks in Athene beëindigen
ATHENE (ANP) - Ajax en trainer Maurice Steijn hopen een slechte reeks resultaten donderdag in Griekenland te beëindigen. De Amsterdammers nemen het om 18.45 uur in de tweede groepswedstrijd van de Europa League op tegen AEK Athene.
Het geplaagde Ajax won op 24 augustus, in de play-offs van de Europa League tegen Ludogorets (1-4), voor het laatst. De ploeg van Steijn stond zaterdag in de Eredivisie met 3-2 voor bij RKC Waalwijk, toen dat duel kort voor tijd werd gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen na een botsing bewusteloos raakte.
Benjamin Tahirovic neemt bij Ajax, dat de groepsfase startte met een gelijkspel van 3-3 tegen Olympique Marseille, op het middenveld de plek in van de geschorste Silvano Vos. Het basisteam is verder ongewijzigd in vergelijking met de wedstrijd tegen RKC.
AZ hoopt zich in de poulefase van de Conference League te herstellen van de 4-3-nederlaag bij de Bosische club Zrinjski Mostar van twee weken geleden. De Alkmaarders trappen om 21.00 uur af tegen Legia Warschau.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
1 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
3 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
8 uur geleden