Ajax en PSV strijden voor plek in achtste finales Europa League
AMSTERDAM/EINDHOVEN (ANP) - Ajax en PSV hopen zich donderdag te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League. De uitgangspositie van de Amsterdammers is een stuk beter dan die van de Eindhovenaren.
Ajax verdedigt vanaf 18.55 uur in de Johan Cruijff ArenA een voorsprong van 2-1 uit de eerste wedstrijd tegen de Franse koploper Lille. Trainer Erik ten Hag kan niet beschikken over zijn geblesseerde vleugelverdedigers Nousair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Ryan Gravenberch doet wel weer mee. De middenvelder miste vorige week de eerste ontmoeting in Frankrijk wegens een schorsing.
PSV verdedigde vorige week in Griekenland slecht tegen Olympiakos Piraeus en verloor met 4-2 van de Griekse koploper. Het elftal van coach Roger Schmidt zal vanaf 21.00 uur dus sowieso twee keer moeten scoren om kans te houden op een plek bij de laatste zestien clubs. Controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré kreeg in Piraeus een gele kaart en is geschorst voor de return. Mohamed Ihattaren keert, nadat hij ziek was geweest, terug in de selectie. Verdediger Olivier Boscagli viel vorige week uit met een hoofdwond. Zijn meespelen is nog onzeker.
PSV en Ajax staan zondag in de Eredivisie tegenover elkaar.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden