Ajax en PSV strijden voor plek in achtste finales Europa League
AMSTERDAM/EINDHOVEN (ANP) - Ajax en PSV hopen zich donderdag te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League. De uitgangspositie van de Amsterdammers is een stuk beter dan die van de Eindhovenaren.
Ajax verdedigt vanaf 18.55 uur in de Johan Cruijff ArenA een voorsprong van 2-1 uit de eerste wedstrijd tegen de Franse koploper Lille. Trainer Erik ten Hag kan niet beschikken over zijn geblesseerde vleugelverdedigers Nousair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Ryan Gravenberch doet wel weer mee. De middenvelder miste vorige week de eerste ontmoeting in Frankrijk wegens een schorsing.
PSV verdedigde vorige week in Griekenland slecht tegen Olympiakos Piraeus en verloor met 4-2 van de Griekse koploper. Het elftal van coach Roger Schmidt zal vanaf 21.00 uur dus sowieso twee keer moeten scoren om kans te houden op een plek bij de laatste zestien clubs. Controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré kreeg in Piraeus een gele kaart en is geschorst voor de return. Mohamed Ihattaren keert, nadat hij ziek was geweest, terug in de selectie. Verdediger Olivier Boscagli viel vorige week uit met een hoofdwond. Zijn meespelen is nog onzeker.
PSV en Ajax staan zondag in de Eredivisie tegenover elkaar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
15 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
4 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
17 uur geleden