Ajax en PSV strijden om koppositie in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV strijden in de Johan Cruijff ArenA om de koppositie van de Eredivisie. De thuisclub uit Amsterdam begint met een voorsprong van 1 punt aan de krachtmeting.
Ajax wil zich revancheren voor de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van dit seizoen (0-4). "Het is payback time", kondigde Ten Hag vrijdag met enige bravoure aan. De thuisclub steekt in goede vorm en won dinsdag van Borussia Dortmund (4-0) in de Champions League. PSV verloor donderdag in de Europa League van AS Monaco (1-2) en zag Cody Gakpo en Noni Madueke geblesseerd uitvallen. Ibrahim Sangaré is wel weer beschikbaar.
Trainer Roger Schmidt baalt dat zijn PSV in de aanloop naar de topper minder rust dan Ajax heeft gehad. De Duitser vreest dat hij Gakpo en Madueke enkele weken kwijt is. Yorbe Vertessen en Armindo Bruma kunnen het geblesseerde tweetal vervangen in Amsterdam.
De verwachting is dat trainer Ten Hag het vertrouwen geeft aan de spelers die de basis legden voor een ruime zege op Dortmund.
De topper tussen Ajax en PSV begint om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
6 uur geleden