Ajax en PSV strijden om koppositie in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV strijden in de Johan Cruijff ArenA om de koppositie van de Eredivisie. De thuisclub uit Amsterdam begint met een voorsprong van 1 punt aan de krachtmeting.
Ajax wil zich revancheren voor de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van dit seizoen (0-4). "Het is payback time", kondigde Ten Hag vrijdag met enige bravoure aan. De thuisclub steekt in goede vorm en won dinsdag van Borussia Dortmund (4-0) in de Champions League. PSV verloor donderdag in de Europa League van AS Monaco (1-2) en zag Cody Gakpo en Noni Madueke geblesseerd uitvallen. Ibrahim Sangaré is wel weer beschikbaar.
Trainer Roger Schmidt baalt dat zijn PSV in de aanloop naar de topper minder rust dan Ajax heeft gehad. De Duitser vreest dat hij Gakpo en Madueke enkele weken kwijt is. Yorbe Vertessen en Armindo Bruma kunnen het geblesseerde tweetal vervangen in Amsterdam.
De verwachting is dat trainer Ten Hag het vertrouwen geeft aan de spelers die de basis legden voor een ruime zege op Dortmund.
De topper tussen Ajax en PSV begint om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
6 uur geleden