Ajax en PSV strijden om koppositie in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV strijden in de Johan Cruijff ArenA om de koppositie van de Eredivisie. De thuisclub uit Amsterdam begint met een voorsprong van 1 punt aan de krachtmeting.
Ajax wil zich revancheren voor de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal van dit seizoen (0-4). "Het is payback time", kondigde Ten Hag vrijdag met enige bravoure aan. De thuisclub steekt in goede vorm en won dinsdag van Borussia Dortmund (4-0) in de Champions League. PSV verloor donderdag in de Europa League van AS Monaco (1-2) en zag Cody Gakpo en Noni Madueke geblesseerd uitvallen. Ibrahim Sangaré is wel weer beschikbaar.
Trainer Roger Schmidt baalt dat zijn PSV in de aanloop naar de topper minder rust dan Ajax heeft gehad. De Duitser vreest dat hij Gakpo en Madueke enkele weken kwijt is. Yorbe Vertessen en Armindo Bruma kunnen het geblesseerde tweetal vervangen in Amsterdam.
De verwachting is dat trainer Ten Hag het vertrouwen geeft aan de spelers die de basis legden voor een ruime zege op Dortmund.
De topper tussen Ajax en PSV begint om 16.45 uur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
14 uur geleden