Ajax en PSV strijden in bekerkraker om plaats in halve finales
AMSTERDAM (ANP) - Onder het gesloten dak van de Johan Cruijff ArenA strijden Ajax en PSV woensdagavond om een plaats in de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker. De trainers van beide ploegen moeten improviseren vanwege schorsingen en blessures. Ajax en PSV troffen elkaar exact een maand geleden ook in Amsterdam (2-2). Sindsdien is er veel gebeurd.
Ajax heeft de leiding in de Eredivisie inmiddels stevig in handen gekregen. PSV blijft de grootste concurrent, maar is wel 7 verliespunten achterop geraakt. Dat is ook pijnlijk voor PSV-trainer Roger Schmidt, die zijn topspelers eind vorig jaar vaak rust gunde om in januari te kunnen excelleren.
Zowel Ajax als PSV strijdt nog om de landstitel, de KNVB-beker en winst van de Europa League. Van die drie uitdagingen heeft het nationale bekertoernooi voor beide clubs het minste aanzien, al blijft Schmidt herhalen dat het hoog tijd wordt dat PSV na 2012 weer eens de KNVB-beker wint. Ajax won in 2019 de laatste afgeronde editie van het bekertoernooi. Trainer Erik ten Hag beschouwt de KNVB-beker als een prijs, maar liet in de vorige ronde tegen AZ wel acht andere spelers beginnen. Dat heeft hij in een Europees duel of competitiewedstrijd nog nooit gedaan.
Rampweek
Voor Ajax is de bekerkraker tegen PSV het eerste duel na een regelrechte rampweek. Recordaankoop Sébastien Haller werd per ongeluk niet ingeschreven voor de Europa League en doelman André Onana kreeg een dopingschorsing van een jaar opgelegd. Talent Brian Brobbey liet weten dat hij komende zomer transfervrij vertrekt uit Amsterdam en Quincy Promes zag zijn terugkeer naar Spartak Moskou voorlopig niet doorgaan, terwijl Ajax met Oussama Idrissi al een vervanger had aangetrokken.
Ajax mist behalve Onana ook Ryan Gravenberch. De middenvelder moet een schorsing van één bekerduel uitzitten. Onduidelijk is nog of Nicolás Tagliafico en Noussair Mazraoui voldoende fit zijn. De 38-jarige doelman Maarten Stekelenburg lijkt de logische vervanger van Onana. PSV treedt in Amsterdam aan zonder de geblesseerde Mario Götze, Cody Gakpo, Nick Viergever en Noni Madueke.
PSV wacht dit seizoen nog altijd op een zege in een nationaal topduel. Van Feyenoord, AZ en Vitesse werd verloren. Tegen Ajax verspeelde het een voorsprong van 2-0 (2-2). Met de wijze lessen van dat duel in het achterhoofd, wil de club uit Eindhoven dit keer beter voor de dag komen. PSV verraste Ajax in de openingsfase met fel en scherp counterspel, maar was vervolgens te slordig in balbezit om nog onder de druk van de thuisploeg uit te komen.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
6 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
1 dag geleden