Ajax en PSV spelen vermoedelijk eind juli om Johan Cruijff Schaal
ROTTERDAM (ANP) - De winnaar van de KNVB-beker plaatst zich niet alleen voor de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal maar is ook zeker van een ticket voor de play-offs van de voorronden van de nieuwe editie van de Europa League.
De kans is groot dat Ajax en PSV op 30 juli of 31 juli om winst van de Johan Cruijff Schaal voetballen. Beide clubs lijken als eerste of tweede in de Eredivisie te eindigen. De kampioen plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League, de nummer 2 mag aan de voorronde van de koningsklasse voor Europese clubteams deelnemen.
Als de bekerwinnaar kampioen of tweede wordt in de Eredivisie, dan mag de nummer 3 van de eindklassering aan de play-offs voor een plaats in de groepsfase van de Europa League deelnemen. In dat geval spelen niet de nummers 4 tot en met 7 maar de nummers 5 tot en met 8 van de Eredivisie na de reguliere competitie play-offs om Europees voetbal.
Feyenoord is de huidige nummer 3 van de Eredivisie, met 11 punten minder dan koploper Ajax. PSV heeft een voorsprong van 7 punten op Feyenoord.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
10 uur geleden