Ajax en PSV spelen vermoedelijk eind juli om Johan Cruijff Schaal
ROTTERDAM (ANP) - De winnaar van de KNVB-beker plaatst zich niet alleen voor de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal maar is ook zeker van een ticket voor de play-offs van de voorronden van de nieuwe editie van de Europa League.
De kans is groot dat Ajax en PSV op 30 juli of 31 juli om winst van de Johan Cruijff Schaal voetballen. Beide clubs lijken als eerste of tweede in de Eredivisie te eindigen. De kampioen plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League, de nummer 2 mag aan de voorronde van de koningsklasse voor Europese clubteams deelnemen.
Als de bekerwinnaar kampioen of tweede wordt in de Eredivisie, dan mag de nummer 3 van de eindklassering aan de play-offs voor een plaats in de groepsfase van de Europa League deelnemen. In dat geval spelen niet de nummers 4 tot en met 7 maar de nummers 5 tot en met 8 van de Eredivisie na de reguliere competitie play-offs om Europees voetbal.
Feyenoord is de huidige nummer 3 van de Eredivisie, met 11 punten minder dan koploper Ajax. PSV heeft een voorsprong van 7 punten op Feyenoord.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
53 minuten geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
16 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden