Ajax en PSV openen seizoen met duel om Johan Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Landskampioen en bekerwinnaar Ajax en PSV, de nummer 2 van het afgelopen seizoen, trappen het nieuwe voetbalseizoen in Nederland op het hoogste niveau af met het duel om de Johan Cruijff Schaal. De traditionele openingswedstrijd begint in de Johan Cruijff ArenA om 20.00 uur.
PSV is recordhouder met elf keer winst van de schaal. Ajax volgt met negen overwinningen. De Amsterdamse ploeg versloeg in de laatste editie in 2019 PSV met 2-0. Vorig seizoen ging het duel niet door vanwege de coronacrisis. Beide clubs treffen elkaar voor de negende keer in het duel om de Nederlandse Supercup, die in 1996 werd omgedoopt tot de Johan Cruijff Schaal.
Voor Björn Kuipers (48) is het zijn laatste wedstrijd als scheidsrechter in het betaalde voetbal. Hij leidde vorige maand nog de EK-finale tussen Italië en Engeland op Wembley. Italië won in de strafschoppenreeks. Ook tv-verslaggever Evert ten Napel (77) neemt in de Johan Cruijff ArenA afscheid. Hij gaat met pensioen.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
5 minuten geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
49 minuten geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
20 uur geleden