Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en PSV openen seizoen met duel om Johan Cruijff Schaal

Ajax en PSV openen seizoen met duel om Johan Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - Landskampioen en bekerwinnaar Ajax en PSV, de nummer 2 van het afgelopen seizoen, trappen het nieuwe voetbalseizoen in Nederland op het hoogste niveau af met het duel om de Johan Cruijff Schaal. De traditionele openingswedstrijd begint in de Johan Cruijff ArenA om 20.00 uur.

PSV is recordhouder met elf keer winst van de schaal. Ajax volgt met negen overwinningen. De Amsterdamse ploeg versloeg in de laatste editie in 2019 PSV met 2-0. Vorig seizoen ging het duel niet door vanwege de coronacrisis. Beide clubs treffen elkaar voor de negende keer in het duel om de Nederlandse Supercup, die in 1996 werd omgedoopt tot de Johan Cruijff Schaal.

Voor Björn Kuipers (48) is het zijn laatste wedstrijd als scheidsrechter in het betaalde voetbal. Hij leidde vorige maand nog de EK-finale tussen Italië en Engeland op Wembley. Italië won in de strafschoppenreeks. Ook tv-verslaggever Evert ten Napel (77) neemt in de Johan Cruijff ArenA afscheid. Hij gaat met pensioen.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

3 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

4 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

4 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

4 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

4 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

6 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

6 uur geleden