Ajax en PSV openen seizoen met duel om Johan Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Landskampioen en bekerwinnaar Ajax en PSV, de nummer 2 van het afgelopen seizoen, trappen het nieuwe voetbalseizoen in Nederland op het hoogste niveau af met het duel om de Johan Cruijff Schaal. De traditionele openingswedstrijd begint in de Johan Cruijff ArenA om 20.00 uur.
PSV is recordhouder met elf keer winst van de schaal. Ajax volgt met negen overwinningen. De Amsterdamse ploeg versloeg in de laatste editie in 2019 PSV met 2-0. Vorig seizoen ging het duel niet door vanwege de coronacrisis. Beide clubs treffen elkaar voor de negende keer in het duel om de Nederlandse Supercup, die in 1996 werd omgedoopt tot de Johan Cruijff Schaal.
Voor Björn Kuipers (48) is het zijn laatste wedstrijd als scheidsrechter in het betaalde voetbal. Hij leidde vorige maand nog de EK-finale tussen Italië en Engeland op Wembley. Italië won in de strafschoppenreeks. Ook tv-verslaggever Evert ten Napel (77) neemt in de Johan Cruijff ArenA afscheid. Hij gaat met pensioen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
5 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
8 uur geleden