Ajax en PSV geplaatst bij loting Europa League
NYON (ANP) - Ajax en PSV zijn voor de loting van de achtste finales in de Europa League ingedeeld in pot. 1. Daarmee ontlopen de Nederlandse ploegen tegenstanders als Manchester United, Arsenal, Napoli en AC Milan. De clubs kunnen wel onder meer Dinamo Kiev, Red Bull Salzburg en Benfica treffen.
Ajax werd als een van de vier beste nummers drie uit de groepsfase van de Champions League ingedeeld in pot. 1 PSV is als groepswinnaar in de Europa League ook geplaatst. De clubs uit pot 1 spelen eerst een uitwedstrijd en daarna thuis.
De Nederlandse clubs ontlopen ook Bayer Leverkusen van coach Peter Bosz en Tottenham Hotspur van onder anderen aanvaller Steven Bergwijn. De Duitse en Engelse club werden ook groepswinnaar in de Europa League.
De loting van de Europa League is maandag om 13.00 uur. Clubs kunnen niet loten tegen ploegen uit hetzelfde land en niet tegen tegenstanders die al eerder bij elkaar in de groep zaten.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
29 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
15 uur geleden